Kids and Heroes
Diät – Positive Energy
Martin Suicide 08/06/2016 LP, Recenze

Diät mě dostali před pár lety živě a nyní je konečně zažívám z vinylových drážek. Parta postaviček z Berlína si pohrává s temnotou na pozadí šlapajících rockových kompozic. Jak to dopadá, ukazuje debutní album Positive Energy.

Temné melodie, recitovaný zpěv a zvuk se spoustou echa, to vás čeká při rozjezdu desky písní Young And Succesful, která tak ideálně uvede celou desku. Inspirace, ze kterých se tu čerpá, jsou nasnadě. Z punku vzešlá vlna melancholií sršících kapel přelomu 70. a 80. let. Výsledný produkt je ve stejné lize a kategorii jako třeba portlandší The Estranged či kanadští Spectres. Melodie jsou neseny basovými linkami a ty dokáží vytvořit naprosto chytlavý efekt, jako třeba ve skvělé třetí Nausea, která je také spolu s pátou Blue Skies Over The Ocean mým osobním hitem celé desky. Studená nálada a repetitivně frázované deklamování textů posluchače odkazují stejnou měrou k temnému anarcho punku z dílen Crisis nebo The Mob, stejně jako k raným Killing Joke.

Temnota, recitované deklamace, zádumčivé melodie, to vše je tu obsaženo měrou vrchovatou a provedeno s německou precizností, v tom nejlepším slova smyslu. Nikoliv nadarmo se tahle deska objevovala v nejednom top žebříčku z pod klávesnic figurek, zabývajících se podzemním rocknrollem a punkem na celém světě.

Info

Label: adagio830
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. Young And Successful
  2. Toonie
  3. Nausea
  4. Nightmare
  5. Blue Skies Over The Ocean
  6. Schadenfreude
  7. Hurricane
  8. Sinkhole

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com