Kids and Heroes
Diät – Positive Energy
Martin Suicide 08/06/2016 LP, Recenze

Diät mě dostali před pár lety živě a nyní je konečně zažívám z vinylových drážek. Parta postaviček z Berlína si pohrává s temnotou na pozadí šlapajících rockových kompozic. Jak to dopadá, ukazuje debutní album Positive Energy.

Temné melodie, recitovaný zpěv a zvuk se spoustou echa, to vás čeká při rozjezdu desky písní Young And Succesful, která tak ideálně uvede celou desku. Inspirace, ze kterých se tu čerpá, jsou nasnadě. Z punku vzešlá vlna melancholií sršících kapel přelomu 70. a 80. let. Výsledný produkt je ve stejné lize a kategorii jako třeba portlandší The Estranged či kanadští Spectres. Melodie jsou neseny basovými linkami a ty dokáží vytvořit naprosto chytlavý efekt, jako třeba ve skvělé třetí Nausea, která je také spolu s pátou Blue Skies Over The Ocean mým osobním hitem celé desky. Studená nálada a repetitivně frázované deklamování textů posluchače odkazují stejnou měrou k temnému anarcho punku z dílen Crisis nebo The Mob, stejně jako k raným Killing Joke.

Temnota, recitované deklamace, zádumčivé melodie, to vše je tu obsaženo měrou vrchovatou a provedeno s německou precizností, v tom nejlepším slova smyslu. Nikoliv nadarmo se tahle deska objevovala v nejednom top žebříčku z pod klávesnic figurek, zabývajících se podzemním rocknrollem a punkem na celém světě.

Info

Label: adagio830
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. Young And Successful
  2. Toonie
  3. Nausea
  4. Nightmare
  5. Blue Skies Over The Ocean
  6. Schadenfreude
  7. Hurricane
  8. Sinkhole

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

Comments are closed.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com