Kids and Heroes
Devil’s Brigade – Devil’s Brigade
Michaela 04/10/2010 Novinky

Matt Freeman, baskytarista kapely Rancid, dostal v roce 2000 nápad rozjet vedlejší projekt. A pro spoluhráče nemusel chodit zrovna daleko, na post kytaristy přizval kolegu z Rancid Tima Armstronga, a za bicí usedl DJ Bonebrake z losangeleské legendy X, se kterým se Matt znal z Auntie Christ. Sám se rozhodl chopit kontrabasu a psychobilly jízda mohla začít. A na rozdíl od Rancid – tentokrát s Timem pouze na místě spolujezdce.

Devil’s Brigade vás hned od začátku alba nebudou šetřit – žádné intro, nebo klidnější song na rozjezd, ne, naperou to do vás hned zkraje! S úvodní punkovkou I’m Movin Through se pěkně zostra šlápne na plyn, představí se nekompromisní kontrabas, nezastavitelné bicí a řízná kytara, za kterou by se nemuseli stydět ani Motörhead. A to všechno korunované nejvýraznějším prvkem alba – Mattovým nabroušeným chraplákem. V podobném duchu se nese polovina písní na albu, ale jejich zbytek vám na druhou stranu nabídne i pomalejší rytmus, riffy jako od The Cramps, country vypalovačku s banjem a klavírem, či klasický psychobilly nářez s jižanským feelingem. A jako třešnička na dortu pak zapůsobí xylofonová vyhrávka v Gentleman Of The Road, ve které jako jediné dostal Armstrong za mikrofonem víc prostoru než jen pro backvokály.

A než stačíte zakřičet „Darlene!“, což je jedna z nejchytlavějších věcí na desce, debut Devil’s Brigade je u konce. Předně je to způsobeno tím, že dává dohromady pouze necelou půlhodinu. Neméně klíčovým důvodem, proč poslech alba rychle utíká, je jeho parádní drive. Tahle kára prostě šlape! Stačí jeden poslech a okamžitě vám melodie či rovnou refrény většiny písní uvíznout v hlavě.

Jenže právě kvůli tomu, že se na desce nachází hromada songů, co působí hned napoprvé, nemám již po několikátém poslechu „co nového objevovat“ a moje počáteční nadšení se pomalu vytrácí.

Devil’s Brigade tak paradoxně doplácí na to, v čem je na první poslech jejich největší síla – na přílišnou přímočarost a jednoduchost.

Info

Rok vydání: 2010

Label: Hellcat Records

Délka: 28:18

Tracklist

01. I’m Movin Through
02. My Own Man Now
03. Shakedo wn
04. Bridge Of Gold
05. Darlene
06. Ride Harley
07. Who’s Gonna Save You Now
08. Desperate Times
09. Vampire Girl
10. Gentleman Of The Road
11. Protest Song
12. Half Way To Hell

O autorovi

Šéfová. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com