Kids and Heroes
Desort – Mediocore
Jura 24/06/2014 CD, Recenze

Kapel, které hrají melodický punk-rock, jako se hrál v devadesátých letech na kalifornském pobřeží, je u nás jako máku. Většina z nich se nedokáže vymotat z naposlouchaných rifů a břitkých textů, a rychle se z nich stane tuctová záležitost. Kapela Desort z Neratovic je jednou z mála kapel, která dokáže v moři kopírek Blink 182 a Sum 41 zaujmout.

Dostalo se mi do ruky jejich nové album Mediocore, na kterém se nachází šest věcí, ale bohužel musím říct, že první tři se mi lehce slily v jednu. Není to muzikou, která je opravdu hodně dobrá a lahodí posluchačovu uchu. Největším mínusem na albu je zpěv, alespoň u zmiňovaných skladeb. Chvílemi mi přijde falešný a docela znuděný. Zpěvák se do toho mohl pořádně opřít a klidně si více zařvat, protože takové muzice to jenom svědčí. S backvokálem si druhý zpěv moc nerozumí, a když zpívají společně, docela to tahá za uši. Na druhou stranu je potřeba vyšvihnout věci jako Nevzdávám a hlavně Moment, kdy se hlavního zpěvu chopil druhý hlas a začalo to mít úplně jiný drive. V těchto dvou případech dělá hlavní zpěvák backvokál a tato pozice mu podle mě sluší daleko víc. Možná, kdyby tímto způsobem nazpívali celé album, bylo by někde jinde. Samozřejmě nemůžu a ani nechci zasahovat do postů v kapele. Je to jen můj postřeh a možná trochu tip.

Nejsilnější stránkou alba je určitě jeho zvuk. Ve studiu Rápotice si dali záležet a když k tomu navíc zvládáte své nástroje jako pánové z Desort, je základ dobrého CD na světě. Co se týče textů, nehledejme žádné klišé vyřvávání o tom jak punk‘s not dead a všichni cops jsou bastardi. Kluci jsou docela slušní básníci a jejich tvorba se dobře poslouchá. Řeší základní témata a našel jsem v nich i pár dobrých postřehů ze života, se kterými se dokážu ztotožnit.

Mediocore je podle mého hodně dobré album, a kdybych nemusel ubrat pár bludišťáků za zpěv, bylo by skvělé. Věřím, že naživo je to úplně jiná písnička a rád bych si kapelu Desort na nějaké akci poslechl. Každopádně, doporučuju všem fanouškům žánru si CD zakoupit, nebo alespoň poslechnout na jejich Bandzone profilu, protože jde o kvalitní muziku a pánové si určitě zaslouží pozornost.

Info

Roky vydání: 2014

Odkaz: bandzone.cz/desort

Tracklist

01. Seriál
02. Jízda
03. Apatie
04. Princ
05. Nevzdávám
06. Moment

O autorovi

Prostý kmán, s kritickým pohledem na svět, se zájmem pouze o kvalitní muziku a pokleslou zábavu.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com