Kids and Heroes
Défaite – Comme des Rats
Martin Suicide 25/04/2014 EP, Recenze

Nemohu si pomoci, ale na francouzštině v rocknrollu či punku je pro mě něco neodolatelně sexy a zároveň obecně kapely z této země mají i hudebně svůj specifický šmrnc. Proto mě vždy potěší objevit odtud nějaké nové jméno, potažmo novou desku. Už proto jsem byl potěšen, když do schránky přistál promo balíček s novým titulem Mutant Records, jímž je EP poměrně mladé lyonské kapely Défaite s názvem Comme des Rats.

Čtyři písně melodického punku ve středním tempu s výraznými kytarovými vyhrávkami a charakteristickým francouzským zpěvem. Hudba čerpá ve zvuku i pojetí melodiky především ze zámořských zdrojů a trochu mi evokuje melodické kapely z první půle devadesátých let, v jejichž hudbě se mísily reminiscence na klasický punk s vlivy záležitostí jako The Replacements či Hüsker Dü i potemnělostí Wipers. Namátkou mě napadají třeba Jawbreaker, se kterými Défaite sdílejí i obdobně melancholickou náladu, nicméně jazyk zpěvu vnáší do drážek zcela nový a specifický rozměr a dává tak vzpomenout na melodické francouzské street punk kapely osmdesátých let, k čemuž napomáhá i pravidelné použití sborových vokálů. Titulní Comme des Rats je bezchybně napsaná punková skladba, s výrazným nosným motivem i fůrou šťávy a v obdobném duchu jede i zbytek desky. Mým osobním hitem budiž ale asi druhá Dans Mes Veines, s chytlavým popěvkem a hezkými kytarovými triky, dávajícími celku výrazně melodičtější vyznění.  B strana sází na stejné hudební triky a ostatně nic jiného bych si ani nepřál.

Malý kousek vinylu, který stojí za to nepřehlédnout v distro krabicích a okusit i něco méně ohraného. Ti, kteří mají rádi punk v jeho melodické podobě, myslím, nebudou zklamáni.

Info

Label: mutantrecords.blogspot.fr
Rok vydání: 2014

Tracklist
  1. Comme des Rats
  2. Dans Mes Veines
  3. Sans Regrets
  4. „Ja Ne Sais Pas“

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com