Kids and Heroes
Dead Kennedys dovršili nabitý program desátého ročníku festivalu PodParou
Michaela 09/05/2012 Novinky, Zahraniční

Řeči o tom, že vrcholem letošního jubilejního desátého ročníku festivalu PodParou budou Dead Kennedys, se stávají skutečností. Jedno z nejzásadnějších jmen punkové historie, které po odchodu frontmana Jello Biafry začali mnozí zatracovat, se tak v srpnu potřetí ukáže v České republice.

Je sice škoda, že minulé události už nedovolí, aby v čele této kapely stanul na pódiu i charizmatický Jello Biafra, ale to je prostě vývoj, se kterým se bohužel vůbec nic dělat nedá. Nicméně stále jsou to oni,“ říkají o legendární sanfranciské kapele pořadatelé festivalu.

A co si myslí o spoustě povídaček, které se k Dead Kennedys a Biafrovi vážou?

Jsme zcela přesvědčeni, že není správné jen z doslechu posuzovat kapelu, která psala a píše historii punku. Odmítáme přiklánět se slepě k názorům jen „z doslechu“ a zatracovat legendu jen kvůli někdejšímu odchodu leadera,“ říkají organizátoři rozhodnutě a dodávají, že touží a je jim ctí vidět tuhle ikonu na jubilejním ročníku Pod Parou.

Mezi dalšími lákadly festivalu jsou The Adolescents, Misfits, Discharge, Mad Ball, Demented Are Go, Skarface, The Generators, 999, The Exploited, Skatalites, The Koffin Kats, The Valkyrians, Born from Pain, Hellfreaks a spousta dalších. Více info na webu.

Michaela Klose

O autorovi

Šéfová. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com