Kids and Heroes
Data Control – Data Control
Martin Suicide 13/01/2014 EP, Recenze

Tento nenápadný sedmipalec byl nesporně jedním z nejpříjemnějších překvapení posledních týdnů roku 2013. Dorazivší jako spolucestující s posledním EP Pusrad se nenápadně vyloupl jako překvapení z obálky, a když po pár dnech dosedla do jeho drážek jehla gramofonu, během chvilky mi spadla brada a já si připadal jako v časech, kdy jsem v teenagerských časech objevoval sílu původního hardcore punku. V sestavě Data Control najdete členy Negative Lifestyle, kteří mají mimo jiné EP na provařeném kanadském vydavatelství Deranged Records.

Data Control čerpají z prapůvodního amerického hardcore a daří se jim evokovat obdobného ducha už jen tím, že ve své melodice rezonují vlivy garage rocku či new wave a vlastně tím jsou onomu původnímu hardcore o to blíže, neb i to byly vlivy, které jej formovaly. Úvodní song New Directions je asi nejdivočejší kousek se zpěvem, jenž mi chtě nechtě připomíná norské klasiky Kafka Prosess a k tomu v něm najdete jeden z nejtrefnějších textových popisů naší současnosti:

„Nová doba, nový směr, tohle je éra egoismu. Naklonovali Reagana a Thatcherovou, spaste se, pokud to dokážete…“

Data Control v sobě šarmantně mísí neučesanou spratkovitou tvář kapel jako Germs, Middle Class či počátků Hüsker Dü se silnou melodikou, která by mohla klidně patřit třeba americkým punk klasikám The Dils, Suicide Commandos anebo o něco mladším Replacements. Nalijme si čistého vína, kolik z nás dokáže tohle skloubit dohromady v naprosto skvěle fungující nahrávku, navíc takovou, jaká dokáže hrát se zmíněnými klasiky stejnou ligu? Upřímně, klobouk dolů.

Desítka písní na sedmipalci bez slabých momentů a plná energie, rychlosti i melodie a chytlavosti, to je debutní EP Data Control v kostce. Dle informací, které mám, již pracují na 12“ a pokud ten bude pokračovat ve stejných kolejích, v jakých se řítí tohle EP, máme se nač těšit.

Info

Label: signalerfranovan.bandcamp.com
Rok vydání: 2013

Tracklist

1. New Directions

2. Always Counting

3. The Lie

4. What Do You Read?

5. Stumbling

6. Data Control

7. Overdose

8. Statistics

9. Get Up And Die

10. We Are The Rats

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com