Kids and Heroes
Darkwave vládce GosT přiveze do Prahy své nejextrémnější album
Danny 04/02/2018 Pozvánky

12. dubna se ve smíchovském Futuru rozezní čertovsky, ba ďábelsky našlápnutá elektronika, která zaujme i poctivé death a black metalisty: tajemný producent, známý jako GosT je totiž průkopníkem temnější muziky, známé jako dark synthwave nebo slasherwave.

Úderný groove plný podsvětních tónů a stylizace plná pekelníků všech hodnostních tříd stojí hudebně někde mezi úderným elektro-housem Justice, blyštivými rytmy francouzského Preturbatora a tanečním industriálem Dance With The Dead. GosT, jenž vyrostl na teatrálnosti Kiss, temné kráse The Cure, Depeche Mode nebo The Smiths, začínal jako heavymetalový kytarista, takže mezi inspiračními zdroji jeho současného skvěle šlapajícího eletronického pekla najdeme i četná temná zákoutí tohoto ryze kytarového stylu. I to je důvod, proč mezi jeho fandy najdeme i řadu pravověrných metalistů. Nyní se o tom přesvědčí i naše publikum.

GosT má na svém kontě několik EP, alba Behemoth, No Paradisi a 23. března 2018 vyjde nové album Possessor. Jak sám tvrdí, půjde o jeho zatím nejextrémnější album.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com