Kids and Heroes
Cyanide Scenario – Born To Die
Martin Suicide 28/11/2017 LP, Recenze

Exhumovat prastará pohřebiště je zajímavá práce a totéž platí o odkrývání zapomenutých zákoutí punkových archivů. Exemplárním příkladem tentokrát budiž pětipísňová nahrávka anarcho punks Cyanide Scenario původně natočená roku 1986 pro split LP s kapelou Open Door u Mortarhate Records, které nikdy nespatřilo světlo světa. Ostatně kapela při svém jepičím životě měla opravdu pech, protože s nahrávkou na EP, kterou měl vydat Justin z původních Napalm Death, to dopadlo naprosto stejně.

Produkce nabízí excelentní ukázku syrového britského post punku čerpajícího svou zásadní inspiraci z tvorby Siouxie And The Banshees, ale implementující do něho více tribálních rytmů, politického vzteku, temnoty i syrovosti. Cyanide Scenario jsou přesně takoví – temně melodičtí, se spoustou ech na nástrojích, ale také neodbytně intenzivní ve svém punkovém projevu. To vše umocněno lyrickou stránkou reflektující pro generaci narozenou v 60. letech ještě stále silnou reminiscenci druhé světové války, která nebyla jen vzdálenou vzpomínkou patřící do hodin dějepisu, ale dosud živou minulostí, jejíž pozůstatky lemovaly naše dětství.

Úvodní Awayday To Auschwitz nebo čtvrtá Born To Die jsou neprávem zapomenuté klenoty daného stylu, které pokud by spatřily světlo světa v době svého vzniku, byly by dnes horkým sběratelským zbožím a kultem. Střetává se tu silný vliv post punkové melodiky a melancholie s anarcho punkovou neurotickou znepokojivostí, která je zneklidňující jak interpretací, tak i sdělením.

Pokud jste fandové kapel jako The Mob, Rubella Ballet, Skeletal Family, UK Decay, Flowers In The Dustbin anebo i oněch již zmíněných Siouxie And The Banshees, tuhle skvělou vykopávku nepřehlédněte.

Info
Label: inflammablematerial.bigcartel.com
Rok vydání: 2017
Tracklist

1. Awayday To Auschwitz
2. Raincloud
3. Professionals
4. Born To Die
5. Awayday Dub

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com