Kids and Heroes
Cracks & Scars – Stick To Your Guns
Hurvy 02/07/2013 CD, Recenze

Cracks & Scars pochází z německého Hannoveru a vznikají ze zbytků kapely Guts ´n´ Glory, která se v roce 2009 rozpadla. Jak se to tak většinou stává, půlka sestavy chtěla hrát dál, a tak vzniká projekt s podivným názvem Trhliny a jizvy. Kluci se zavírají do zkušebny a začínají pracovat na nových věcech na novou desku, která spatřuje světlo světa v roce 2012 a vychází jak na LP, tak i na CD, které vydává nový label Aggrobeat.com. Debut této německé hardcore punkové kapely se mi právě točí v přehrávači, tak bych vám rád blíže popsal své pocity z desky, která se jmenuje Stick To You Guns.

Cracks & Scars byli hodně ovlivněni kapelami jako Agnostic Front, když vycházeli ještě pod Epitaphem (například deska Something’s Gotta Give, která je prostě vynikající!) nebo Ramones, Suicidal Tendencies, Gang Greens a hromada dalších. Zpěvák Frank v rozhovoru pro oioimusic.com použil termín Poi!nkcore – že Trhliny a jizvy hrají punk, hardcore, Oi! a streetpunk. Já osobně z desky slyším velké ovlivnění Agnostic Front, zpěv je velice podobný a hudba také. Dalo by se napsat, že se jedná o kopii AF, ale to by asi nebylo vůči C&S fér. Hodně mě baví kytarová sóla, která sice nejsou všude, ale pár jich tu je.

Cracks & Scars na to, že jsou v kapele i lidi, co nikdy na nic nehráli, znějí fantasticky. Každopádně já jako bych slyšel AF a Rogera Mireta. Takže pokud máte rádi „ranější“ Agnostic Front, Cracks & Scars jsou přesně pro vás.

Info

Rok vydání: 2012

Label: Aggrobeat

Tracklist
01. Rotten To The Core
02. Next In Line
03. Walk It Like You Talk It
04. Anyway
05. Dead & Gone
06. Lowlife
07. Bitter Story
08. No Matter
09. Not In This Life
10. Misery Loves Company
11. Bottoms Up
12. Just Time

O autorovi

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com