Kids and Heroes
Commie Cowboys – Monster
Martin Suicide 01/08/2015 EP, Recenze

Komoušský kovbojové jsou zpět a opět ukazují, že dánský hardcore je naživu a svěží. EP Monster vyšlo pod hlavičkou malých, leč aktivních vydavatelství Halshugga Records a Wargame Records, edičně se v převážné většině orientujících na tu nejčerstvější krev tamního hudebního podzemí.

Nahrávka vzniklá pod dohledem Lasseho (HjerteStop, The War Goes On) servíruje čtyři skladby střednětempového svižného hardcore punku, ve kterém se pojí spratkovský zpěv s lehce metalově rocknrollovými post-moterheadovskými kytarovými nápady. To ovšem nic nemění na celkově náležitě punkovém vyznění celé nahrávky. To dokresluje i textová složka, a navíc název úvodní skladby FrankenStalinReagan u mě aspiruje na titul písně roku. Navíc je právě úvodní skladba naprosto bezchybným otvírákem celé desky s chytlavým rifem i zpěvovou linkou k zapamatování. Zpěvákova intonace i zabarvení hlasu občas vytváří pocit, jako bych poslouchal Lasseho nakřáplý hajzlíkovský projev v časech HjerteStop.

S blížícím se závěrem dostávají prostor i metalové či lépe řečeno stonerové inspirace, které nabývají vrchu především v pomalých partech poslední skladby Filthy City, kdy do pomalého tempa kvílí klasická stonerová heavy kytara, aby vše po pár taktech rozjela do klasické punk vypalovačky. Ostatně právě tahle písnička by se dala vnímat jako vrchol nahrávky se svou chytlavou overtůrou s opakujícím se popěvkem Filthy City. Jak se říká, to nejlepší na konec.

Commie Cowboys ve své podstatě zní jako lehce metalovější dítko HjerteStop a zároveň v sobě skvěle udržují ducha oné překvapivě se zjevivší nové vlny dánského punku z přelomu tisíciletí.

Info

Label: halshuggarecords.tictail.com
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. FrankenStalinReagan
  2. Monster
  3. Off To Hell
  4. Filthy City

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com