Kids and Heroes
Cold Callers – Alright Girl / Spying On Me
Martin Suicide 06/04/2016 EP, Recenze

Další z ničeho nic se vyloupnuvší jméno z hyperaktivní scény londýnského podzemí se členy The Gaggers a Los Pepes jsou Cold Callers, kteří dík Wanda Records prezentují svůj dvou písňový vinylový debut.

Oproti spratkovskému punk ataku The Gaggers i stěně hluku ze zkreslených kytar Los Peppes, Cold Callers ani zdaleka tolik netlačí na pilu a jejich tvorba staví na čistém zvuku, nezkreslených kytarách a v podstatě powerpopově nasládlé melodice kompozic. Zpěvem a stavbou jeho linek nepřeslechnutelně prostupuje naprosto klasicky britský duch. Alright Girl je vyklidněná písnička s refrénem, který se zažere do mysli v několika posleších, a ač na první poslech trochu plochá, s počtem poslechů její efekt na posluchače neúprosně roste. Pokud vám učarovaly punkem poznamenané popové popěvky kapel z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, zde nebudete v žádném případě zklamáni.

Spying On Me na druhé straně je můj osobní hit singlu, zpěv se tu přesune do světa spratkovského kňučení, bubny oproti A straně nepatrně zrychlují a spolu s výrazným kytarovým rifem tu je k nasycení melodičnem i nepřeslechnutelná klávesová linka.

S popovou sensibilitou písní jde ruku v ruce garážová produkce nahrávky, která ji příjemně zostřuje a dává jí punkový punc. Navíc vše zabaleno v parádně vypadajícím sítotiskovém obalu.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2016

Tracklist
  1. Alright Girl
  2. Spying On Me

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com