Kids and Heroes
Co má v přehrávači Vojto z Shadow of Television?
Hoges 14/08/2013 Co má v přehrávači...?

Máme pro vás další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme našli. Dnes se dozvíme, co poslouchá Vojto, náš občasný redaktor a hlavně zpěvák a kytarista slovenských Shadow of Television.

 

FIDLARFIDLAR

Na túto partu som narazil práve cez Kids and Heroes. Po dlhom čase kapela čo postavila rock’n‘roll na nohy, pridala k tomu californský nádych, surfy a dávku nihilizmu. Songy ako Stoked and Broke, Cheap Beer alebo Whore dostanú každého, kto má rád nasraný, surový rock’n‘roll. Táto deska mi prišla do cesty v pravý čas a myslím, že ma bude sprevádzať ešte dlhú dobu.

Dead BoysWe Have Come For Your Children

Každý kto ma pozná, vie že milujem Dead Boys a celú tvorbu Stiv Batorsa. Tento album obsahuje okrem peciek ako 3rd Generation Nation alebo Calling On You aj skvele spravené covery Tell Me od Rolling StonesAin‘t It Fun od Rocket From the Tombs. Energia, šialenosť aj melancholia, presneto mám rád. Tak ako aj prvý album Young, Loud and Snotty od týchto parchantov, tak isto aj toto patrí do môjho hudobného šlabikára.

Crystal Castles III

Mnohí by ma za tento album odsúdili, kedže sa môže zdať, že absolútne nejde o punkovú resp. undergroundovú nahrávku. Z tohto kanadského elektronického dua však cítim omnoho väčší punk ako z mnohých tuzemských „punk“ kapiel. Výborny album odpálený totálnou bombou Plague. Možno by sa to dalo nazvať niečo ako synth-punk, ale nechcem škatulkovať. Odporúčam pozriet si ich live gigs a samozrejme aj vypočuť tento počin.

The GaggersRip You Apart

Rozmýšlal som aký album vyberiem na štvrté miesto. Rozhodoval som sa medzi Cyanide Pills, The Gaggers a Ricky C Quartet. Vlastne ani neviem prečo som si vybrat práve Gaggers, ale myslím, že je to jedno… Ide o relatívne novú partu, ktorá dokázala, že v Anglicku ešte punk zďaleka neumrel. Pri prvom vypočutí tejto desky som si povedal akurát „wau“. Našlapaná nahrávka, ktorej keby musím tak s istotou dám nálepku punk! Myslím, že tu sú slová zbytočné, toto si treba vypočuť!

Iggy and The StoogesReady to Die

No jo starý Iggy je pripravený umrieť. Umrieť so skvelým albumom Ready to Die. Oproti poslednému pokusu Weirdness je toto omnoho viac našlapaná nahrávka, ktorá sa vracia ku koreňom Stooges. Vyzdvihol by som najmä rovnomennú skladbu Ready to Die s úžasným melancholickým feelingom. Presne toto sú Iggy and The Stooges, nesklamali, práve naopak. Vôbec som nečakal, že v takom veku môžu vydať tak výborny album.

O autorovi

Skejty, piva a rock'n'roll. V redakci od června roku 2013.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com