Kids and Heroes
Co má v přehrávači Vasil z The Gangnails?
Danny 16/07/2014 Co má v přehrávači...?

Je tu pro vás další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače nejen hudebníků, ale i naší redakce. Přinášíme vám vždy komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Dneska víme, co momentálně poslouchá Vasilis Nikolos, kytarista The Gangnails a bývalý člen kapel Kečup, Garáž nebo The Bobcats.

 

Tim Timebomb and Friends

Rancid mě baví, ale tenhle chlápek z nich asi nejvíc. Svým zpěvem i muzikantským přesahem. A tenhle výběr písniček, co nahrál se svými friends, je přesně ono. Trochu punku, trochu rock’n’rollu, rockabilly, ska a reggae. Vlastně to, co dělali svýho času The Clash. Proto mě tenhle počin udělal velkou radost. A můžu to poslouchat klidně furt dokola.

Foxboro Hot Tubs – Stop Drop And Roll!!!

Mám rád muziku šedesátých let. Tahle deska kluků, co si jinak říkají Green Day, je takovej vejlet pankáče v čase někam na přelom šedesátých a sedmdesátých let. Nebo jako kdyby se The Kinks rozhodli hrát punkrock. Muzika nic novýho pod sluncem, ale velice zábavná a veselá.

Gogol Bordello – Super Taranta!

Někde jsem kdysi četl “rozjetá skupina imigrantů-bohatýrů s oplzlým kníratým kabaretiérem v čele”. No, rozjetý jsou fakt hodně slušně a Evžen opravdu trochu oplzle vypadá. Tenhle člověk spojil živelnost cikánských melodií s punkem a vznikla z toho neuvěřitelná energie! Kdo někdy byl na jejich koncertě, musí vědět, o čem píšu. To jsem fakt u nikoho jinýho v takový míře nezažil. To je prostě opravdová párty! Jak zpívá v jedné ze svých písní: Partypartypartypartypartypartypartypartypartypartypartypartyparty. Afterparty! Tak na afterparty s Eugenem Hützem bych opravdu rád zašel.

Tom Waits – Bad As Me

První, co jsem od něho slyšel, byla deska Blue Valentine někdy v roce 85, a hned mě to zaujalo. Tenhle drsnej chlápek s ještě drsnějším hlasem by asi udělal super song i ze zvuku míchačky na beton a pískacího kačera… Občas jde z toho mráz po zádech a občas se nachytáš, že máš pusu od ucha k uchu a náramně se bavíš. Některý jeho songy snad ani nejdou zahrát dvakrát stejně. Tahle jeho poslední deska je sice trošku víc učesaná, ale o to rockovější nebo bluesovější. Jak chceš. A nejlíp se to poslouchá ve 4 ráno, opřenej o flašku rumu!

Social Distortion – Social Distortion

V přehrávači mám spoustu kapel i stylů. Ale asi nejvíc mi vyhovuje kalifornský punk rock, jako U.S. Bombs, Bad Religion, NOFX, One Man Army, Rat City Riot, Swingin‘ Utters atd. Tak co bych z toho vybral? Aby to bylo spravedlivý, tak asi to, co mi z přehrávače hrálo nejčastěji. Nedělám si čárky, ale myslím, že se nespletu, když řeknu, že to je tato deska od Social D. z roku 1990. Je tady jedna pecka za druhou, to je asi všechno, co bych k tomu řekl.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

1 Comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com