Kids and Heroes
Co má v přehrávači Tomáš z Criminal Colection a Krang?
Honza Miženko 02/03/2021 Co má v přehrávači...?

Znovu přiléváme benzín do ohně u naší oblíbené rubriky Co má v přehrávači…? Tentokrát jsme oslovili Tomáše Hennela, bubeníka Criminal Colection a Krang. Předtím, než do vás začneme hustit jeho pět oblíbených songů, dostal Tomáš úvodní slovo.

Doufám, že tohle nebude zklamání pro čtenáře, ale já jsem asi starý a poslouchám snad úplně všechno. Pokud by to někoho zajímalo, před dvěma roky jsem se rozhodl, že si udělám svůj playlist na Spotify a přidám si od každého interpreta max jeden, nejoblíbenější song. Dělám to doteď a možná se tam v pár případech něco opakuje, ale to už teď těžko ohlídám. Ten playlist se jmenuje Tomas Hennel a dalo by se říct, že je to takový soundtrack mojeho života. Vtipné je, že ho poslouchám jen zřídkakdy a spíš do něj neustále hledám nové věci. Ale je tam fakt velký výběr, od Justina Biebera po Hüsker Dü.

Každopádně mojich 5 tracků za poslední dobu:

The Weeknd – Blinding Lights

The Weekend je pro mě asi nejlepší a nejzajímavější zpěvák z takových těch obrovských, světových jmen. Vyskočil mi i v shrnutí za rok 2020 jako můj nejposlouchanější interpret. Má skvělý hlas, jeho hudba má často super retro nádech, v této písničce konkrétně A-ha – Take On Me, což je výborné. Navíc se na něj hrozně dobře dívá (sympaťák, afro, knírek, červené sako, dobré pohyby), podle mě v současné době nejstylovější chlap na světě (víc než Harry Styles ☹️).

The Smiths – Ask

The Smiths jsou pro mě taková dlouhotrvající láska, přičemž snad každý rok se zaposlouchám do jiné písničky, kterou si pak pouštím pořád dokola. Poslední dobou je to písnička Ask, kterou když si poslechnu, tak ji nemůžu dostat z hlavy, ale na rozdíl od jiných kolovrátků mě tohle tak neobtěžuje. Co víc dodat? Snad jen, že The Smiths dělali tak dobrou muziku, že se kvůli tomu snažím i vytěsnit z hlavy fakt, jaký je Morrissey idiot.

Liam Gallagher – All You’re Dreaming Of

Liam s bráchou rozpustili Oasis. Nahrávali, vydávali, každý zvlášť a nebylo to zlé. Ale tohle? Tohle je prostě velký a dojemný song. Určitě se mnou nebude každý souhlasit, ale já to tak cítím, a jsem přesvědčený, že je to nejlepší věc, co se ze světa Oasis od jejich rozpadu objevila.

Turnover – Curiosity

Desku Good Nature od Turnover miluju. Strašně se mi líbí, jak pop punk kapela vyzraje a začne dělat něco tak skvělého a osobitého. Úplně se oprostili od jakéhokoliv stereotypu „poppunkové scény“ a funguje to dokonale. Mimochodem jejich koncert byl můj poslední pořádný před Covid19 lockdownem, takže pro mě tohle celé má ještě příchuť lepší doby, kdy jsem řešil, jen jestli mám na koncertě v kapse dost drobáků na červené víno nebo budu muset jít vybrat. Každopádně tohle je i kapela, kterou zase tolik lidí nezná a pro mě byl skvělý pocit vidět Café V lese praskat ve švech. Spousta starých známých z koncertů, lidi znali texty, zpívali, tančili :-O. Pěkné zakončení před pandemií. Jinak tenhle song byl číslo tři v mojem Spotify top 10 za rok 2020.

Poslední písničku je těžké vybrat. Je toho spoustu. S Krang budeme vydávat 16. 4. novou desku a líbí se mi. To by ale bylo velice sebestředné. Skywalker vydali novou desku, která zní hrozně dobře, ale ještě jsem ji neslyšel dost na to, abych o ni cokoliv napsal. Už vím!

Václav Neckář – Kde jsou ta rána stříbrná feat. Helena Vondráčková, Jiří Korn, Jiří Schelinger, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Josef Vobruba, Taneční orchestr Čs. rozhlasu

Na tohle jsem náhodou narazil, když mi dohrál oblíbený playlist: This is Waldemar Matuška a hned jsem se zamiloval. Mám rád už od dětství Lékořici, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, ale abych se přiznal, úplně nemiluju názvy některých jeho písniček. „Podej mi ruku a projdem Václavák“? Divné! Možná na dnešní dobu až moc popisné. Každopádně „Kde jsou ta rána stříbrná“ jsem musel poslouchat pořád dokola a divím se, že jsem ho nikdy předtím neslyšel. Podle mě dost nedoceněná, melancholická věc. Kdybych někdy natočil film, tohle bude v závěrečných titulkách.

Foto: Matěj Sládek

O autorovi

Diskuze

  • Facebook(0)
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com