Kids and Heroes
Co má v přehrávači Stoláč z Just For Being?
Hoges 24/07/2013 Co má v přehrávači...?

Máme pro vás další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme našli. Dnes se dozvíme, co poslouchá Stoláč, kytarista a zpěvák pražských Just For Being.

Jimmy Eat World Damage

JEW asi netřeba příliš představovat – výborná a nenapodobitelná kapela. Zpěv a vůbec projev frontmana Jima mně neuvěřitelně baví. Melodičnost, perfektní texty a tak nějak jejich tvorba celkově na mně působí nevtíravě a upřímně. Poslední deska to vše jen potvrzuje.

Criminal ColectionSomething to live for

Miluju poppunk a obzvlášť pak ten co dělají třeba New Found Glory, Yellowcard… A přesně tyhle vlivy tady jsou hodně moc znát, což je super. Jak už sem mnohokrát na adresu CC slyšel – prostě Amerika! Za všechny songy pak můžu jmenovat hitovky Only one a I´am sorry.

AntillectualFuture history

Melodický punkrock z Holandska se vším co k tomu patří. Měl sem to štěstí vidět je už 3x a vždy to bylo perfektní a navrch to těmhle klukům prostě věřim. Navíc mají kluci výborný texty – za všechny můžu jmenovat třeba Because we can nebo Future history.

The TransplantsIn a Warzone

Konečně venku! A rozhodně se nekoná žádný zklamání, což se u kombinace Armstrong-Barker-Skinhead Rob snad ani nemůže stát. Předchozí desky sou parádní a tahle novinka mně zatím baví minimálně stejně.

LowkeySoundtrack to the Struggle

Politický rap, který jsem si poprvé pustil, protože mi ho vnutil Míra z Kung-fu Girlz – za což mu taky musím řádně poděkovat, protože mně neuvěřitelně baví co Lowkey dělá. Songy jako Obama nation, Terrorist? nebo Long live Palestine mně přesvědčili abych si poslechl celou desku a to mnohokrát. Samozřejmě ne se vším musíte nutně souhlasit, ale tah na branku a umění se vyjádřit Lowkeymu nemůže upřít nikdo. Už to bude nějakou dobu, co měl koncert a přednášku (diskusi?) v pražském Crossu. Tam mně navíc přesvědčil, že si stojí za tím, co říká/zpívá.

O autorovi

Skejty, piva a rock'n'roll. V redakci od června roku 2013.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com