Kids and Heroes
Co má v přehrávači Skleník z SPS?
Michaela Klocová 28/08/2013 Co má v přehrávači...?

Každou středu pravidelně prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Dnes vám prozradíme, na čem ujíždí Skleník, baskytarista legendy českého punku SPS.

 

The CureDVD Trilogy

Jsem sběratel originálních CD a DVD, tudíž abych měl hudební přehled, musím zainvestovat a nosič si koupit. Stahovat a pálit mě nebaví, maximálně si něco přehraju na Youtube.com. Tohle DVD mi ve sbírce chybělo. Zvukově fantastickej live koncert z Berlína, kde kapela přehrála tři své desky – Pornography, Disintegration a Bloodflowers. V příštím životě chci bejt Robert Smith.

ChvrchesSingl Gun

Před více jak měsícem jsem byl na Depeche Mode, Chvrches byla jejich předkapela. Zahráli asi osm věcí a odešli. Za měsíc jsem se nudil v práci a sjížděl poslechovku a narazil jsem zase na ně. V podstatě jsem si všechno zapamatoval už při koncertě. Je to skvěle udělaný, příjemnej elektro pop, zpěvačka má nádhernej hlas. Kapela teprve vydá v září svoji první desku a klidně si ji rád pořídím. Pokud by měl takhle vypadat pop, nemám s tím vůbec problém.

Foo Fighters – Wasting Light

Tuhle kapelu jsem nikdy moc neposlouchal. Ale jednou přišel ke mě do krámu Martin Švec z Plexis, kecáme, a on jestli nechci jít večer na koncert, že nemůže a věnoval mi lístek. Tak jsem šel. A co jsem naživo viděl, mě tak dostalo, že jsem pak seděl tři hodiny U Sudu a čuměl do půllitru. Tahle deska je super, jejich starší desky mě moc neberou, ale pořídil jsem si jejich všechny DVD – live. Třeba ten koncert ve Wembley je fakt maso.

Davová PsychózaKríza Vedomia

Tuhle desku mám už dávno naposlouchanou, ale měl jsem ji pouze na MC, tak jsem si ji pořídil i na CD a hodil do přehrávače. Myslím, že patří mezi absolutní špičku CZ/SK punku, jak hudebně, tak obsahově. Bratři Slováci mají stejně štěstí, jaké mají poklady.

Depeche ModeDelta Machine

Mám celou diskografii DM, moje láska k téhle kapele vznikla už v roce 1988, kdy jsem si její název načmáral na penál. Tahle řadovka není na první poslech, až při pátém poslechu zjistíš, že deska je opravdu skvělá. No, ještě závěrem řeknu, že mám vždycky období, kdy poslouchám jen punk, metal, HC a netrápím svůj přehrávač popinama. Jenže pak je třeba neděle, jsem mrtvej z víkendového hraní a jsem schopnej si pustit třeba Colorfactory a relaxovat.

O autorovi

"Šéfová". V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com