Kids and Heroes
Co má v přehrávači Šárka z NA SCÉNU?
Michaela Klocová 25/05/2017 Co má v přehrávači...?, Magazín
Foto: Karolína Ketmanová

Máme pro vás další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Tentokrát jsme zjišťovali, co aktuálně poslouchá Šárka Hlaváčková, z labelu a booking komunity NA SCÉNU. 

Fidlar

Kapela, kterou si polovina mých kamarádů již stihla někam vytetovat. Většinu lidí Fidlar už omrzeli, ale já z nich nikdy nevyrostu. I nové album Too, které spoustu lidí přestalo bavit, jsem si díky písni Why Generation oblíbila hned napoprvé. Jejich domácí stájí je label Burger Records z Kalifornie, se kterým dnes spolupracujeme. Kapela, která mě motivovala natolik, až jsem se začala věnovat bookingu a založila NA SCÉNU label.

King Gizzard & Lizard Wizard

Mágové psychedelie z pobřeží Austrálie. Melbourne je rodiště nejedné legendy. Jedna z mála kapel, která vydává tři alba ročně, a zároveň je jedním z headlinerů psychedelic scény na světě. Každý jejich počin je experiment, někdy nahrávají vokály na iphony rozmístěné různě po studiu, jindy nahrají celé album akusticky na farmě, jen proto aby zjistili, jak reagují fanoušci na změnu nahrávek. Pestrost jejich desek je nezaměnitelná. Dělat věci jinak se vyplácí.

Stříbrný Rafael

Něco nepochopitelného. Jeden uťáplý žurnalista, co před půl rokem zveřejnil nové rapové alterego Stříbrný Rafael. Propracované beaty a texty s nadsázkou a ironií. Ovšem pro ty, kteří jsou přeposloucháni klasického rapu, je to nejlepší pohlazení na duši, co může být. Neplechovy svérázné výlety do jiných žánrů jsou přesně tím, co Stříbrného Rafaela odlišuje od ostatních rapperů.

MC Gey

Král srandiček a creepy rapu. Opět nadsázka a ironie, která srší ze všech stran. Paradoxní je, že Jakuba Rafaela znám spíše jako ilustrátora (Trika vod hoven) než hudebníka. MC Gey a jeho texty, které bych mohla vychvalovat až do nebes. Výsměch maloměšťáctví a texty plné tabuizovaných témat. Tak přesně to je Gey. Už jen fakt, že tvoje holka je tlustá na víc než 100 způsobů.

Gurr

Jedna z mála holčičích kapel, u které bych si nejradši uvázala culíčky a začala pogovat i v metru. Dvě hipster holky a basák v pozadí. Když hráli poprvé v ČR, nepřišlo víc jak 50 lidí, dnes nicméně po Německu vyprodávají kluby. Garage rock s jemným holčičím vokálem vrací ženskost do mých playlistů.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com