Kids and Heroes
Čo má v prehrávači Rudi Rus z Headbanger_FM?
Palo Zavodský 12/11/2020 Co má v přehrávači...?

Hľadáte, čo si pustiť doma z reprákov? Máme pre vás zas trocha inšpirácie. Tentoraz nám prezradil, čo má v prehrávači Rudi Rus z programu Headbanger_FM vysielaného na Rádiu_FM. 

 

Today Is The Day – No Good To Anyone

Steve Austin je výrazná postava amerického undergroundu. Skladateľ, zvukár, producent, v mnohých ohľadoch guru tvrdej muziky. Jeho aktuálny album pod kultovým logom Today Is The Day je tým najlepším a najzaujímavejším, čo som v tomto pračudesnom pandemickom roku počul. Takýto zvuk nemá nikto. Tá basa má upokojujúce, meditatívne účinky. A ten mix žánrov – je tam sludge, doom, death, black metal aj zvrátené melódie – to je niečo neskutočné.

Insidious Disease – After Death

Takmer na deň presne po desiatich rokoch sú späť. Stará škola death metalu v podaní skutočných majstrov remesla. Silenoz z Dimmu Borgir a jeho precízne riffovanie a šťavnatý gitarový zvuk. Marc Grewe a jeho nezameniteľný hrdelný prejav niekde na pomedzí Johna Tardyho a Martina Van Drunena. Shane z Napalm Death a Tony z Nile ako extrémna rytmická sekcia priamo z pekla. Všetko tu sedí, všetko tu do seba zapadá. Dobrý death metal nikdy nezomrie.

Badly Drawn Boy – Banana Skin Shoes

Sledujem ho už od slávneho videoklipu k skladbe Disillusion, v ktorom robí taxikára v New Yorku. Bez auta, nosí ľudí na chrbte. S hrôzou si uvedomujem, že tá pesnička má už dvadsať rokov. V modernej pop music mi chýba ten pocit, ktorý mám pri skutočných velikánoch žánru – vedia ma preniesť na miesto, kde je „všetko v poriadku“. Tak to mám s menami ako Abba, Carpenters, The Beatles, Scott Walker… a v tomto roku sa so svojou novinkou na moju veľkú radosť pridal Damon Michael Gough, známy najmä ako Badly Drawn Boy.

Ulver – Flowers Of Evil

Ulver mám najradšej, keď hrajú a skladajú skvelé pesničky. Čiže najmä na platni hipisáckych coverov Childhood’s End a posledných dvoch štúdiovkách. Kvety zla mám ešte radšej ako Cézara. Nechápem, ako to robia. Ten ich vkusný, umný temný pop z osemdesiatych rokov znie veľmi sviežo, prirodzene, príjemne a chytľavo. Čo by za takýto materiál dnes dali napríklad takí Depeche Mode. A ten Garmov hlas! Krásna hudba.

Manowar – Louder Than Hell

Písal som si nedávno s Borisom, spevákom slovenskej thrashovej jednotky Catastrofy a medzi iným sme sa zhodli na zaujímavom fakte – toto je najlepší album, aký kedy Manowar nahrali. Alebo inak, obaja ho máme najradšej. Myslím, že ide o poslednú vec, čo vydali u veľkého vydavateľa a mala naozaj precíznu, veľkolepú produkciu. Je to počuť. Až na dve zbytočné onanovačky je to nahrávka plná hitov. Jedna pecka za druhou. Ideálny matroš na cestu, keď si v aute sám, zatínaš päste a kričíš tie refrény na slovenské, moravské či české lúky a lesy.

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com