Kids and Heroes
Co má v přehrávači Rudee z Degradace?
Danny 05/09/2012 Co má v přehrávači...?

Každou středu pravidelně prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Tentokrát nám prozradil, co poslouchá Rudee, zpěvák, baskytarista a duše ostravské Degradace.

Public Image Limited – This is PIL

Nová deska PIL po dvaceti letech. Po jejich skvělém vystoupení loni v Ostravě jsem se na ni opravdu těšil. Na desce sice není žádná vysloveně hitovka a potřebujete víc poslechů, abyste v tom našli to zajímavé, ale to je přesně to, co mě baví. Deska má skvělý moderní zvuk a jakousi temnou atmosféru, kterou jenom umocňuje skvělá basa! Můj favorit je skladba Deeper water.

Misfits – Devil´s rain

CD jsem si koupil ihned, jak vyšlo, protože Misfits mám hodně rád. Ano, i se zpívajícím Jerrym! Myslím si, že je naprostý nesmysl srovnávat období s Danzigem, Gravesem nebo Onlym. Každé je jiné a každé je zajímavé. I na této desce jsou skvělé skladby. Je sice pravda, že 16 skladeb je trochu moc a některé z nich jsou tzv. „vata“, ale je to v pohodě. Nevím, co jiného lidi čekali. Pro mě byl Jerry vždycky ústřední postava Misfits!

The Stranglers – Giants

Letošní deska kapely, která mě poslední dobou hodně bere, hlavně taky díky skvělému dubnovému koncertu v Praze. Další z těch desek, kdy kvalita songů, to jak jsou napsány, vynikne až po více posleších. Hodně lidí jejich tvorbu po odchodu Cornwella nesleduje. Neví, o co přichází… Navíc, kdo by odolal base JJ Burnela.

Herman Brood – My Way: The box

Tohohle týpka jsem objevil asi před dvěma roky. Holandský rocker, feťák, malíř…prostě velký umělec.  Toto je výběr (4CD) toho nejlepšího z celé jeho kariéry od 70. let až po rok 2001, kdy spáchal sebevraždu. Výborná záležitost!

Malignant Tumour – In Full Swing

Celou dobu jsem si myslel, že jsme jediná normální kapela z Ostravy a Malignanty jsem nějakou dobu neregistroval, no, ne že bych o nich nevěděl, ale nějak mě míjeli. A pak se tihle „vousatí starci“ vynoří s klipem Earthshaker, který mě fakt dostal, asi jako každého. Tohle je deska z roku 2008 a poslední dobou si ji občas pouštím. We´re the metal! Jsou to ale všichni těžcí alkoholici a jejich dny jsou sečteny… haha.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com