Kids and Heroes
Co má v přehrávači Rosťa z Chasing Christy?
Dommynick 14/06/2015 Co má v přehrávači...?

Máme pro vás další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme našli. Tentokrát se dozvíme, co poslouchá Rosťa Šíma, bubeník havlbrodských Chasing Christy.

 

Purity Ring – Shrines

Tuhle dvojici stavím hned na první místo v TOP 5. Když mi bylo řečeno, že mám vybrat pět nejposlouchanějších / nejoblíbenějších interpretů, hned jsem věděl, že Purity Ring bude jasná jednička. Těžko říct, kam tohle budu škatulkovat, ale asi bych to strčil do prázdnýho šuplíku kosmickýho popu z budoucnosti. Zní to dost étericky? Tak super, trefil jsem se správně. Purity Ring na mě zapůsobili hned při prvním poslechu desky Shrines. Nikdy jsem nic takového neposlouchal, nevyhledával a tohle ve mně zanechalo dojem. Neuplyne týden, abych si tuhle desku nepustil. Originální, specifický beaty mě uhranuly hned na první poslech, a když se k tomu připojil kouzelnej voice Megan, hned jsem věděl, že jsem poznal něco novýho, co mě jen tak nepustí. V roce 2012 jsem slyšel album Shrines poprvé a i po třech letech se mi song Lofticries jeví jako nejlepší věc z celého alba.

The Story So Far – What You Don´t See

Taky slyšíš léto? Totální Kalifornie. Oproti ostatním pop/punkovým kapelám mi to přijde naprosto originální. SPECIFICKEJ zpěv, kterej podle mě hned zaujme a rozděluje kapely v tomhle žánru na pop/punk a na The Story So Far. Texty o odloučení, kapelním spaní na podlaze, propracovaná rytmika, a přitom to furt sype, perfektní kytarový riffy podkreslenejma vyhrávkama a celý podtržený energickým zvukem. Těším se, už 16. srpna na 007. Potkáme se?

the Oxx – Hole In My Shirt

Tenhle support si kluci budou muset odpracovat, hehe. Ale ne, pojďme rovnou k CD Hole In My Shirt a k celé téhle bandě podivínů. Kluky už sleduju od jejich prvních kroků, od prvních pokusů vytvořit songy a hrát tak, aby lidi neutíkali. Bylo to hodně těžký, ale po úspěšně neúspěšných přejmenování se dopracovali ke kapele The Oxx. Po úvodním EP – Chocolate Places se zrodilo další “ípko“ s názvem Hole In My Shirt, který momentálně řadím jako jedno z nejpovedenějších, co česká hudební scéna nabízí. Sprostý a vlezlý melodie, křik. V pozadí slyším praskající štěrk pod skejtem, zevlování na sk8 pláckách a neúnavný mládí plný energie. Nejlepší track z celé placky je podle mě Miles Away. Tenhle splašenej indie/punk/rock´n´roll se dostává strašně rychle pod kůži. Tak neváhej, pouštěj a doraž na live set. Jestli se ti poštěstí jako mně a bude tam spoustu lidí, co chtěj udělat bordel, bude to pro tebe jeden z nejlepších zážitků, co jsi zažil. Sám si toho vážím. Díky, kluci.

Breaking Benjamin – Saturate

Když jsem v 15 letech poslouchal kapely jako Linkin Park, Papa Roach, Limp Bizkit, Pleymo, Deftones atd., tak se objevili Breaking Benjamin, který mi přirostli k uchu ze všech těch kapel nejvíc a jejich desky poslouchám doteď. Nebyl problém zařadit BB mezi 5 NEJ kapel, problémem bylo vybrat nejoblíbenější desku, protože všechny desky jsou víc než povedený. Nakonec jsem vybral desku Saturate. Nečekej nic svižnýho, jen se houpej, kejvej hlavou a vychutnávej melodický zpěvy Benjamina. Do toho se prostřídají zatloukávací pasáže, kdy si prostě musíš dupnout do parket. I přesto, že o týhle pensylvánský kapele nebylo nějakej čas slyšet, tak co jsem se dočetl, chystají další desku. No, budeme doufat, že Benjamina opět nestáhnou rumový plachetnice ke dnu a nebude muset zkejsnout na protialkoholní léčebně. Budu optimista a těšit se na desku.

Royal Republic – Save The Nation

Váhal jsem, ale nakonec jsem tuhle desku přidal mezi 5 NEJ. Možná tu někdo čekal plno hardcorovejch interpretů, ale protentokrát je musím zklamat. Roayl Republic jsem poznal vlastně až nedávno, ale track I Don´t Wanna Go Out budu mít v hlavě asi do smrti. Když si poslechnu tuhle desku a zazní konkrétně tahle věc, jsem v totálním party transu. Tahle deska obsahuje 15 tracků a najdu v tom úplně všechny prvky, které k poslechu potřebuju. Je to pro mě naprosto unikátní kapela a doufám, že se mi brzy poštěstí a uvidím je live.

O autorovi

skejtporning, kytárka & rokenról!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com