Kids and Heroes
Co má v přehrávači Rob z BOY?
Danny 02/10/2013 Co má v přehrávači...?

Máme tady další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme objevili. Tentokrát prozradíme, co momentálně poslouchá Rob, baskytarista uniformovaných punkerů BOY.

 

Hat Trickers – Come On United

Moje nejoblíbenější kapela. Jo, jasně, těch už bylo, ale zatím žádnou jsem nemohl poslouchat v kuse tak dlouho, jako tyto japonský droogs. Každá kapela po častém přehrávání trochu omrzí a člověk se k ní musí vrátit zas po nějakém čase. Tohle je jasná výjimka, protože moje uši dostávají dávku skoro denně už dlouhou dobu, takže to je jeden z důvodů, proč nemám problém použít slovo „nejoblíbenější“. Momentálně je to placka Come On United, kterou si drtím do hlavy. Miluju rozhodně všechno, co stihli vydat, ale horší kvalita, uřvanost a faleš tohoto EP ve mně probouzí něco, co mi říká „Ty vole, to je tak strašnej zvuk, až je dokonalej!“ Jsou to teda jen tři songy, takže po Come On United vždycky od Hat Trickers dostane prostor i další tvorba. Těším se na další nahrávky a už teď vím, že budou úžasný. Jestli máte někdo něco nevydanýho, podělte se. Dík!

The Rezillos – Can´t Stand

K The Rezillos jsem se pravděpodobně dostal přes Kejklův Voltage Shop, kde jsem nějakou dobu pomáhal. No, když nad tím tak přemýšlím, podle mě tam žádný věci od The Rezillos nebyly, ale oukej. Možná z Kejklovýho trička to znám. Každopádně jsem byl strašně zvědavej, tak jsem hledal, našel a už nepustil. Hodně veselá muzika z UK. Nevím, co bych k tomu přirovnal. Dobrá uklízecí muzika, když to řeknu škaredě, hehe. Ale je to pecka!

The Blood – False Gestures Of a Devious Public

Hohó. Je to jednoduchý. Před nedávnem jsem byl požádán, abych zkusil najít na netu tohle album. Povedlo se, tak jsem to stáhnul taky. Proč mi to sakra nepustili dřív?! Vy tuhle starou klasiku jistě taky znáte, takže máte také vroubek. Výborná kapela. Ještě aby se netočila ve Winampu, ale na Tesle a budu šťastnej. Snad se podaří.

Enslave – Far East Hardcore Punk

Někdy na jaře tohoto roku mi kamarádka říkala, že objevila super japonskou kapelu. Chaos punk, hardcore punk nebo tak něco. Zkusil jsem to a byl jsem nadšenej, podařilo se mi stáhnout jedno album, tak se ho teď snažím najít i na něčem hmatatelným. Japonskem je to rozhodně cítit, ale občas si říkám – kurva, to fakt nejsou maďaři? Občas mi to přijde jak učebnicová maďarština a když to srovnám s debrecínskými Hanoi, chvílemi ve zpěvu nevidím rozdíl. Taky možný, že Hanoi zpívají moc japonsky, hehe. No, mám to já na saláme. Je to fajn hudba, kterou momentálně poslouchám, ale upřímně, nevěřím, že při mně zůstane delší dobu.

The Prisoner – Rats And Crows

Tohle CD bohužel nemám, slyšel jsem ho několikrát ve Voltage a teď už jen poslouchám pár songů, co najdu na Youtube. V době psaní tohoto odstavce mi ale byla z Japonska doručena fotografie CD The Prisoner – Rats and Crows, který mi Kejkla koupil, tak snad se oba v pořádku vrátí do Brna, hehe. Každopádně doporučuji zkusit vyhledat pár hitovek na netu, třeba vám to také sedne. Můžete najít super songy, jako jsou Stay Free, Letter nebo Rock´n´Roll People. No, takže další Japonsko a opět úplně jiný styl. Doufám, že se jednoho dne do této země podíváme s kapelou.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com