Kids and Heroes
Čo má v prehrávači Peco z Black Passenger?
Palo Zavodský 11/11/2019 Co má v přehrávači...?

Stále nás neomrzelo vyzvedať, čo majú v prehrávači osobnosti slovenskej hudobnej scény, a aj preto tu máme ďalší diel nášho prehrávača. Tentokrát sme zisťovali, čo počúva Peco zo skupiny Black Passenger.

 

Idles – Danny Nedelko

Tento song mi prehrávač vyhodil náhodne a donútil ma ísť k telefónu zistiť meno interpreta. Proste láska na prvé počutie. Neskôr som si pozrel klip a zaľúbil som sa znova. Odvtedy mi Danny Nedelko neustále hrá v prehrávači a v hlave. Síce Idles o sebe tvrdia, že nie sú žiadna „fucking punk band“, pre mňa je to najviac punk kapela, akú som za posledné roky objavil. Danny Nedelko je údajne ukrajinský imigrant v UK a spevákov blízky priateľ. V songu sa objavujú mená mnohých známych imigrantov, ktorý preslávili Britániu. Takze skvelá hudba, text a aj story behind. U mňa nie je o čom.

Slaves – Cheer up London

To, čo ma na anglických kapelách vždy priťahovalo, je ten spratkovský prízvuk. Asi mi nostalgicky pripomína staré punkové UK kapely. A Slaves majú spratkovstva na rozdávanie. Dvojčlenná kapela pritom dokáže vyrobiť krásne hutný zvuk, pri ktorom sa mnohočlenné kolektívy môžu ísť hanbiť do kúta. Jednoduché, uderné, správne nasrané a krásne cynické. Mne viac netreba.

Orville Peck – Dead of Night

S týmto americkým queer country otravujem momentálne všetkých naokolo. Ano… country. Orville Peck znie, ako keby Johny Cash a Elvis Prestley nahrali hudbu pre film Davida Lyncha. Nosí slušivé cowboyské oblečky a masku na tvári, takže jeho skutočná identita nie je verejnosti známa. K tomu nejaký ten recitál, banjo, výstreli v prérii… tento chlap raz bude kult a ty odteraz môžeš hovoriť, že si o ňom počul, ešte keď nebol známy, haha.

Raised Fist – Anthem

No poďme naspäť k hardcore a punku. Spevák Raised Fist mi zo začiatku liezol neuveriteľne na nervy. Jeho prejav nasraného ratlíka mi vadil natoľko, že sa mi časom začal páčiť. Veď to poznáte. Raised fist sú už matadori švédskej hc scény a v Novembri vydávajú nový album. Singel Anthem je hymnický hit a ja som veľmi zvedavý, čo ďalšie z nich vylezie. Tento song ma ale baví počúvať dookola.

INVSN – Immer Zu

Vo Švédsku ešte zostaneme. Túto kapelu som objavil náhodou, keď som šťastným riadením osudu skončil na jednom koncerte v Kodani. Pozerám na pódium a tam spevák z Refused a k tomu nejaké babenky na gitarách. Dalšia láska na prvé počutie. Dennis Lyxzén si proste nedá pokoj. Okrem neho sú tam ešte ľudia napr. z Masshysteri alebo DS-13. Takže taký švédsky punkový allstar band haha. Hudobne by sa to asi dalo zaradit k post-punku a naživo je to strašne sympatické. Až natoľko, že som minulý rok meral cestu do Prahy len kvôli ich koncertu. Odporúčam zaradiť do hudobného výberu na dlhé cesty autom.

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com