Kids and Heroes
Co má v přehrávači Palo z Kids and Heroes?
Palo Zavodský 06/04/2020 Co má v přehrávači...?

V době koronavirové pálíme do vlastních řad, a tak otázka „Co v poslední době posloucháš?“ padla i na naše redaktory. Třeba i na naší slovenskou spojku Pala Z.

 

Samorast – Samorast

Neviem, kedy presne som túto kapelu počul naživo, ale hneď som vedel, že ich platňu musím mať. „Dať slovám zmysel“ ako spievajú v jednej skladbe, sa im fakt podarilo. Podľa mňa presne takéto texty slovenská hudba potrebuje. Neskutočne silné. Pesnička Zmysel slovám bola úplne prvá, ktorú som od Samorastu počul a najviac sa mi vryla pod kožu. Stretáva sa v nej melodický chlad súčasného hardcore punku a ema, no tvrdosť, pesničkovosť a údernosť starých slovenských punkových kapiel.

Falco – Falco 3

Občas si uletím. Napr. aj takto. Podľa mňa neskutočne vydarený album od „druhého Mozarta“. Či už je to Rock me Amadeus, Vienna Calling alebo legendárna Jeanny, vždy si to pustím aspoň 2krát po sebe. Neviem prečo, ale podľa mňa celá Falcova tvorba má v sebe svoje čaro.

The Wilderness – The Wilderness III

Už ste sa niekedy cítili, že vám niekto vybral mozog, rozsekal ho a vrátil vám ho naspať? Ak nie, chápem. Tak nejak som sa totiž cítil ja, keď som celú túto punkovú operu počul doma na vinyle. Neskutočné silné a záverečný song Epilog vás odpáli až niekam do inej galaxie. A vráti vás zmenených. Bola by škoda, keby táto kapela nepokračovala ďalej.

Baby Secondhand – Střepy

Trocha sa hanbím, že som sa k tomuto dostal až teraz. Mám rád tento druh punk rocku. Spojenie cirkusových prvkov a punku. V jednoduchosti je krása, pridajte k tomu cirkusové prvky, skvelé texty a máte recept na brutálny album. Príjemne ma potešili skladbou TO, keďže milujem Stephena Kinga.

Partibrejkers – Partibrejkers III

Aby sa nepovedalo, že počúvam len stredoeurópsku tvorbu. Vedeli ste o tom, že v Srbsku vedia hrať kvalitný rocknroll? Ak nie, tak tento album si vypočujte. Dostal som sa k nemu náhodou, keď song od nich hrala Slobodka na jednom koncerte. Hneď som rozoznal kvalitu a začal zisťovať, čo to je za kapelu. Rocknroll presne podľa môjho gusta.

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com