Kids and Heroes
Co má v přehrávači Onne z Mighty Bombs?
Redakce 22/01/2020 Co má v přehrávači...?

Mighty Bombs je třaskavý garage punk ze Ženevy, ovšem s kořeny ve španělské Pamploně. 23. ledna je přivítá brněnský Kabinet Múz a 26. ledna strahovská Sedmička. Takže ideální příležitost vysondovat, co aktuálně poslouchá jejich kytaristka Onne.

 

Raymond Scott – Manhattan Research

Naprostá mozková masáž s funky momenty. Celek zní jako snad nějaký zvláštní filmový soundtrack. Jindy máš zase pocit, že posloucháš zvláštní sci-fi reklamy a jingly. Naprostej masterpiece, kterej třeba ti pomůže třeba kocovinou projít v totálním stylu.

Sonic Youth – Goo

Klasika v diskografii Sonic Youth, ke který jsem se vrátila znovu po letech a pořád mě baví. Je to velmi organická deska, všechno se na ní odehrává tak plynule a jasně. Skvělý melodie, zasněný vokály a noise attitude z experimentální a možná až popový perspektivy. Songy jako Kool Thing, Dirty Boots a Cinderella’s Big Score jsou pro mě nejvíc.

Joe Jackson – Look Sharp

Klasickej cover jen s párem bílých bot. Miluju všechno na týhle desce, produkci, zvuk čistých kytar, nádherný vokál, chytlavé melodie a ze všeho nejvíc skvělé texty. Klasickej přímočarej rock. Miluju například songy One more time, Sunday Papers, Is She Really Going Out With Him.

The Distillers – Coral Fang

Pokud bych měla vybrat jedno LP Distillers, bylo by to právě tohle. Coral Fang má spoustu wow momentů, i když jsem ho slyšela už tolikrát. Drain the Blood, Dismantle Me nebo Die On a Rope, The Hunger, Coral Fang, Love Is Paranoid. Jedná sonická kulka za druhou. Naprostá povinnost. Je to syrový, je to horkokrevný a neopakovatelný.

Radio Birdman – Radios Appear

Od prvního songu je v tom energie naplno a ty chceš tancovat a řvát s nima. Skvělá věc z australské punkové scény. Murder City Nights je samozřejmě totální hymna. Fascinuje mě, kolik kapel vlastně ovlivnili. Love Kills je zase pro změnu jedna z nejlepších punkrockových balad pod sluncem. love kills the your mind, love kills your time, love kills the film on your eyes. Moje láska k týhle desce nikdy nepomine.

Foto: Luc Naville

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com