Kids and Heroes
Co má v přehrávači Mišák z Anonym Kids?
Michaela Klocová 06/12/2013 Co má v přehrávači...?

Máme pro vás další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme našli. Dnes se dozvíme, co poslouchá Mišák, zpěvák a kytarista slovenských Anonym Kids.

 

MetallicaS & M

Keď som po prvýkrát uvidel v Ese pesničku Nothing else matters tak mi padla sánka dolu. Otrhal som zo steny všetky plagáty Backstreet Boys a Spice Girls a moje nielen hudobné smerovanie bolo jasné. Za 900 slovenských korún ktoré som dostal na narodeniny som si musel tento album kúpiť. Doteraz je toto dielo pre mňa po hudobnej ale aj obrazovej stránke Top! Metallica v životnej forme ale hlavne s Jasonom Newstedom na base, to bolo to pravé orechové. Album je od úvodného intra až po posledný úder neskutočné. A presne takto to mám rád!

Davová PsychózaSvet žaluje

Davovku doniesol náš prvý basák Ľubo. Už obal naznačoval že nepôjde o len tak hocijakú nahrávku. Deti znetvorené holokaustom nemá predsa každý na obale. Agresívne gitary, smrtiace tempo na bicích, texty plné silných slov to bolo to, čo ma na tom hneď strhlo. Aj keď spočiatku som tomu možno nerozumel tak ako tomu rozumiem teraz, ale už vtedy ma tá hudba fascinovala. Dnes keď si pustím Svet žaluje a pozriem sa na to čo sa deje okolo, tak tento album má pre mňa ešte väčší význam. Je mi zle z toho keď vidím kam táto spoločnosť smeruje, a z toho ako sa ľudia k sebe správajú. Davovú Psychózu mám veľmi rád a Svet žaluje mám od nich asi najradšej.

Bačova Fujara – Kam všetko speje

Kapela ktorú som objavil na strednej škole. Už vtedy mali nahrávku o akej sa nám mohlo len snívať. Surové gitary, nadupané bicie a neskutočný spev. Chraplák presne taký ako mám rád. Dokonalý americký HC punk na slovenský sposob. Táto nahrávka má ešte jedno veľké plus a to sú kvalitné texty. Musím ale povedať, že dlho som si ich nijak extra nevšímal, no s odstupom času som ich ocenil a veľmi sa mi páčia. Divým sa že to CD kde to mám vypálené ešte neskáče, lebo ho deriem pomerne často v aute na plné pecky.

SunshineMoonshower and razorblades

Alebo krásne spomienky na Noc s Andělem. Presne sa pamätám, keď som túto kapelu objavil. Nevedel som sa toho nabažiť. Bolo to pre mňa niečo nové a neprebádané. Na tejto kapele mám strašne rad tú magickú temnosť, ktorá okolo nej je a práve tento album je toho dôkazom. Z tej surovej temnoty dokážu vyrukovať s takými melódiami, ktoré sa ti vrývajú hlboko do pamäte ako je to len možné. Veľmi sa mi páčia gitarové rify a postupy ktoré sú v pesničkách použité. Sú originálne a nápadité nie je to len taká obyčajná mastenica. Nielen tento album mám od nich veľmi rád.

The ClashEssential Clash

Výberovka ktorú som si doviezol z Francúzska. Na túto kapelu nedám dopustiť, je to moja srdcovka! Keď chcem počúvať Clash a mať tam všetko pekne pohromade tak toto je správna voľba. Je tam všetko od prvého albumu až po posledný. Každá nahrávka ktorú vydali je veľmi kvalitná a osobitá. Či už po hudobnej alebo textovej stránke. Mrzí ma však, že som ich objavil neskôr, ale napriek tomu ma veľmi ovplyvnili. A myslím si, že ich hudba, texty a postoje majú čo ľuďom povedať aj v dnešnej dobe a preto má Clash v mojom nielen prehrávači svoje špecialne miesto.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com