Kids and Heroes
Co má v přehrávači Michaela z Kids And Heroes?
Danny 26/09/2012 Co má v přehrávači...?

Každou středu pravidelně prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Tentokrát jsme šlohli přehrávač naší diktátorky Majkl, a víme, co v něm má.

The DeclineBroken Hymns For Beating Hearts

Příchod nejlepšího ročního období si žádal obměnu soundtracku, co mi bude dokreslovat krátící se dny, a chladnej západní vítr z Francie diktoval jasně – říkal si o nakřáplej hlas, punkrock s notnou dávkou melancholie, ponurou atmosféru a celý to dokořenit špetkou patosu. A tak už zas sjíždím poslední album sebranky z bretaňskýho Rennes.

The HivesLex Hives

Patřím k těm, co intro u desek povětšinou rovnou přeskakujou, ale poslední album Social D. a nová placka švédských elegánů okolo držkatýho Pelleho, mimochodem tajnýho syna Micka Jaggera a Jima Carreyho, je výjimkou, co potvrzuje pravidlo. Tahle deska mě baví už od úvodního one, two, three, four! Jasně, je tam nějaká ta vata, ale za tu hravost, suverénnost a energii, co se jim na ten kotouč povedla nacpat, jim to odpustíte.

The Gaslight AnthemHandwritten

První poslech a měli mě! Chvíli jsem se podezřívala z toho, že na mě nové album populární čtyřky z New Jersey tak zafungovalo prostě jen proto, že jsem ženská :-) ale další a další poslechy mě utvrzují v tom, že je to sakra kvalitní nahrávka, od který se dobrovolně necháte rvát za srdce. Jedna z nejlepších letošních desek!

Just for BeingMistake In The Rules

Čerstvé EP pražských Just for Being mě hodně příjemně překvapilo. Svěží, melodická čtyřpísňová záležitost poháněná kombinací vokálů, která mi naprosto sedla. O víkendu jsem se navíc na Fotbalu proti rasismu přesvědčila, že to šlape i live, a doteď nemůžu dostat z hlavy song Forever. Pro vás, co jste ještě neslyšeli, celý EP najdete v přehrávači na kapelním bandzone. Rozhodně doporučuju!

QueenA Night at the Opera

Queen pro mě byli, dík tátovi, snad první seznámení s rockovou hudbou vůbec a jejich tvorba mě dodnes fascinuje – v jakýmkoliv rozpoložení si z toho množství klenotů vyberu. A zvlášť tahle deska je jedním slovem geniálnost! Hudební chemie, ze který mrazí, dramatický skladby plný zvratů, co se nedaj oposlouchat. Bohémská rapsodie v čele s nezapomenutelným géniem Mercurym, impozantní May s vlastnoručně vyrobeným rudým speciálem hrající šestipencovou mincí a brilantní rytmická sekce Taylor s Deaconem. Královnu z trůnu a mýho přehrávače jen tak nedostanete, na to vemte jed!

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com