Kids and Heroes
Co má v přehrávači Mel z Bitch Queens?
Danny 11/11/2014 Co má v přehrávači...?

Máme tu další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Vždy vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme v nich našli. Dneska víme, co právě teď poslouchá Mel, kytarista a zpěvák švýcarských Bitch Queens, kteří jsou v našich končinách skoro jako doma.

The HellacoptersHigh Visibility

V roce 2000 to všechno začalo s tímhle albem. Takhle jsem prostě chtěl, aby Bitch Queens zněli. Později se samozřejmě nabalila spousta dalších vlivů, které pro nás jsou důležité, ale stále dokážu zahrát každou písničku z tohohle alba, včetně každého sóla!

TurbonegroApocalypse Dudes

Tahle deska má nejlepší intro na světě. Turbonegro jsou pro mě dokonalý mix punku a stadium rocku, no a texty jsou kapitola sama pro sebe: „Do you think you had a real good pizza? – Well not like this!“. Mimochodem, Bitch Queens jsou hrdými členy Turbojugend Basilej.

The Dead BoysYoung, Loud and Snotty

Skvělé album pro posranej den, když jdeš po ulici se vztyčeným prostředníčkem, co ti čouhá z kapsy. Zvuk téhle nahrávky je jako chcát na každou nohu, která ti zkříží cestu – ale víš jak, v dobrým!

MC5Kick Out The Jams

„And right now… right now… right now it’s time to… kick out the jams, motherfuckers!“ Pořád ještě nevím co říct, když poslouchám MC5. Ta energie, ty koncerty! Tohle je vysokovoltážní rock’n’roll v té nejryzejší podobě. Zpátky do šedesátek…

The StoogesRaw Power 

Viděli jste někdy Iggyho Popa živě? Jako zpěvák a muzikant pak prostě vážně uvažujete, že to všechno vzdáte. Nikdo se nikdy ani na krok nepřiblížil Iggyho energii na pódiu. A Search & Destroy je jednou z mých nejoblíbenějších písniček všech dob.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com