Kids and Heroes
Co má v přehrávači Marek z Evidence Smrti a Gasmask Records?
Hoges 07/08/2013 Co má v přehrávači...?

Každou středu pravidelně prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme našli. Dnes se dozvíme, co poslouchá Marek, zpěvák z Evidence Smrti a vlastník Gasmask Records.

Nuclear Springs/t

Desku jsem koupil naslepo, vybavený pouze o strohé informace jako Brooklyn, hardcore punk, členové Creem, Nomos… popravdě mi to moc neříkalo. Po dvou týdnech neustálého přehrávání ještě nemám dost. Poslední skladba na desce mi evokuje The Apostles, ostatně tvorba Nuklear Spring je velice úsporná a odkazující směrem k historii UK punku.

SiegeDropdead

Siege jsou pro mě synonymem pro extrémní hardcore, a když jsem se před několika dny hrabal ve sbírce starých šumících kazet, abych si něco pustil při opravě kuchyně a nebyl tam tak sám, objevil jsem spoustu pokladů od Sore Throat přes Stalin, Gauze, Cryptic Slaughter až po Negative FX a Siege. Nemohlo to pak dopadnout jinak, než že jsem se začal probírat deskama a vytáhl tuhle reedici, kterou v roce 2004 oficiálně vydal Deep Six Records, a dokola pak neotáčel nahrávku ještě na gramci. Sakra, ani se mi nechce věřit, že tenhle skvost byl zaznamenán během roku 1984.

解剖室 (Kaiboshitsu)

Deska téhle japonské punkové kapely se mi u gramce povaluje možná už druhým rokem a ještě jsem nenašel odvahu šoupnout ji do police mezi ostatní desky, aby v klidu čekala na své další znovuobjevení. Vlastně nedostane vydechnout, stejně tak jako mi při prvním poslechu zamotala hlavu svým tajemným až ujetým obsahem.

InstitutionDomen Är Satt

U téhle nahrávky během několika tónů víte, na čem jste, a je to zatraceně dobrý! Zapomenu na přirovnání, zapomenu na hvězdný obsah, zapomenu na všechno, protože pro tuhle nahrávku je to úplně jedno.

Man Is The BastardThoughtless…

M.I.T.B. to je láska až do smrti. Krutý destruktivní hardcore s výraznou basovou linkou, hrůzu i respekt nahánějící zpěv, vše doprovázené hlukem vytvářeným na různé oscilátory a přetažené přes zesilovače domácí výroby. Neomrzela a přestála všechna má hudební putování i návraty, veškerá hledání sebe sama a cokoliv, co se událo v posledních mnoha letech. Stejně jako právě teď.

O autorovi

Skejty, piva a rock'n'roll. V redakci od června roku 2013.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com