Kids and Heroes
Co má v přehrávači Libor z Repelent SS a Hanby?
Danny 04/11/2014 Co má v přehrávači...

Je tu další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme v nich našli. Teď už víme, co momentálně poslouchá Libor, kytarista Repelent SS a basák Hanby.

 

Charles BradleyVictim Of Love

Soul/funk/r’n’b. Charles Bradley je černošskej zpěvák, ročník 1948, a na jeho webu se píše, že se živil jako imitátor Jamese Browna, než ho objevil label, kterej mu doposud vydal dvě desky. Víc hitovější je ta první, z roku 2011, No Time For Dreaming. Hlas jak zvon!

Jessy LanzaPull My Hair Back

Synth pop. Debutová deska holky z Hamiltonu (Haymaker!!!), která mimochodem před pár dny vystoupila v Praze. Hudebně dost minimalismus: beaty, synťák a #medovejhlas. Pro fanoušky Grimes nebo . Seženeš v Rekomandu.

Elliott SmithEither Or

Indie folk. Pravděpodobně největší ikona města Portland a taky člověk, kterej spáchal dost krutou sebevraždu. Na internetu se dá najít takovej zvláštní dokument o Elliottovi a jmenuje se Strange Parallel. Rozhodně moje nejoblíbenější deska z jeho tvorby. Jeho desky taky seženes v Rekomandu!

Kali UchisDrunken Babble

Hiphop/ r’n’b. Mladá Kolumbijka, která žije ve Státech, si tuhle desku sama nahrála přes GarageBand a můžeš ji zadarmo stáhnout na jejím webu. Každým dnem by měla vyjít nová deska Por Vida!

Karel KlostermannV ráji šumavském

Dramatizovaná četba. Tohle původně vzniklo v roce 1991 pro Český rozhlas a román je rozdělený do 12 dílů, kdy jeden má zhruba 27 minut. Zvlášť bych vypíchl hlas pana Patočky (znáte z pohádek) v roli Ranklovského Seppa. Román volně navazuje na další Klostermannovo dílo Ze světa lesních samot (existuje také audio verze), já bych doporučil přečíst si knihu Skláři.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com