Kids and Heroes
Co má v přehrávači Kate z Kids and Heroes?
Redakce 24/03/2020 Co má v přehrávači...?

V době koronavirové pálíme do vlastních řad, a tak otázka „Co v poslední době posloucháš?“ padla i na naše redaktory. Tentokrát se s váma o svůj soundtrack posledních dnů podělí Kate, která svůj první článek pro Kids and Heroes napsala už v roce 2014.

 

Ram Jam – Ram Jam

Ram Jam jsou známí především díky coveru písně Black Betty, ke které natočili ten nejvíce sedmdesátkový, nízkorozpočtový a geniální klip všech dob. Můžete si ho pustit 10x a stejně pokaždé objevíte něco, nad čím budete jen žasnout. Tenhle song je i na jejich debutové stejnojmenné desce, která se nese v podobném duchu zarostlých, kníratých rockerů ve zvonáčích. Ale nenechte se oklamat, rozhodně nejde o ten typ alba, u kterého byste se nudili. Třeba takový song Keep Your Hand On The Wheel mi hodně připomíná New York Dolls.

Slade – Slayed?

Tímhle albem britští glamový Slade totálně předčili svoji dobu, za což může jejich syrový zvuk a hlavně vokály. Zpěvák Noddy Holder má nejen originální image, ale především přirozený chraplák, který písničkám dává nový rozměr. Není divu, že kapela byla klíčovou inspirací nejen pro punkáče (např. Ramones, Sex Pistols), ale i metalisty (např. Mötley Crüe, Kiss, Twisted Sister). Je zajímavý, že většinu dnešních metalových kapel nedokážu vystát, ale tyhle začátky a tohle album fakt žeru.

Blue Öyster Cult – Agents of Fortune

Poslední prapodivnost ze sedmdesátek, na který momentálně ujíždím. Ačkoliv na této desce spolupracovala i Patti Smith, doslova kultovní kapelu Blue Öyster Cult jsem samozřejmě objevila až díky „more cowbell“ (jen si to zkuste vygooglit). Pro ty, co referenci pochopili, musím bohužel konstatovat, že toho kravského zvonce je tam opravdu málo. Ale i tak je to dobrý rockový album, který kromě hitu (Don’t Fear) The Reaper, obsahuje i jiný zajímavý písničky jako je This Ain’t The Summer Of Love nebo The Revenge of Vera Gemini, na které zaslechnete právě Patti.

Death – For The Whole World To See

Ano, jsme stále v sedmdesátkách, ale tohle je čistej punk 77 jen s rozdílem 2 let. Afroameričtí pionýři punku, ale zároveň 3 bratři, co chtěli založit funkovou kapelu, ale naštěstí zašli na koncert The Who. Tohle album má pouze 7 písní, protože víc toho kapela nestihla nahrát. Death odmítli změnit svůj název, takže je lidi z Columbia Records vykopli. Album tedy vzniklo v roce 1975, ale oficiálního vydání se dočkalo až v roce 2009. Docela šílená čekací doba pro tak dobrou muziku, velká škoda že si v té době nenašli ty správné fanoušky.

The Interrupters – Fight The Good Fight (2018)

Zpátky do budoucnosti. „Nedávno“ se na YouTube objevil povedený cover písničky Bad Guy, která je původně od temné popové hvězdičky Billie Eilish. V tu ránu jako kdyby originál ani nebyl a mě zase chytl poctivý ska-punk, který The Interrupters fakt umí. Kouzlo téhle kapely je, že zní jako starý dobrý Rancid (to protože jejich desky produkuje Tim Armstrong duh), ale mají skvělou zpěvačku Aimee Allen, která zní jako Brody Dale z The Distillers. The Interrupters mají zatím na kontě 3 úžasný desky, ze kterých mi tu nejvíce hraje ta poslední – Fight The Good Fight!

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com