Kids and Heroes
Čo má v prehrávači Ivan zo skupiny Uhol Dopadu?
Palo Zavodský 16/02/2020 Co má v přehrávači...?

Stále nás neomrzelo vyzvedať, čo majú v prehrávači osobnosti hudobnej scény, a aj preto tu máme ďalší diel nášho prehrávača. Tentokrát sme zisťovali, čo počúva Ivan zo skupiny Uhol Dopadu.

 

More Than Life – Love let me go

Nie skladba, ale celý albumu Love Let Me Go, ktorý chalani vydali v roku 2010, je pre mňa najväčším skvostom na punk / hardcore scéne. Veľmi ťažko sa mi vyberalo pesničku z tohto albumu, nakoľko čo song to jednoducho perla. Výborné rify, výborné texy, atmosféra albumu…  V 2016 dali MTL von reedíciu a remaster tohto pokladu, ktorý mocne odporúčam.

Listener – Falling In Love With Glaciers

Pesnička, ktorá mi ukázala cestu k tomuto zaujímavému projektu z USA. Nikdy by som nepovedal, že by ma recitovanie textu dokázalo nejak očariť a niečo mi dať. Ale recitovanie silného textu, s tak dobrým podaním a inštrumentálnymi podmazom, ktorý baví, ma teda nenechalo chladným…

Infected Mushroom – Pink Nightmares

Rád si uletím. Rád sa nechám len tak bezmyšlienkovo unášať a skúmam muziku, ktorá mi kričí do uši. Nechávam voľne plynúť „syndróm nekludnej nohy“ a s totálnou ignoranciou okolitého sveta vnímam vrstvu po vrstve v digitálnej stope pesničky. A práve Infected Mushrooms je ideálny kandidát na takýto chill. Vyberám pesničku Ping Nightmares, ktorá je tak špinavá, že je až vesmírne krásna.

Fidlar  – West Coast

Hneď ako som počul túto pesničku prvý krát, tak som to vedel. Je to ona. Toto je ten song, ktorý ma bude prenasledovať do konca života, a možno aj potom. Táto pesnička je pre mňa láska do konca života a vždy keď ju počujem, musím sa usmievať. Túto mi zahrajte na mojej svadbe, na mojej 50ke a na mojom pohrebe!

La Dispute – Nine

Opäť pri tejto kapele by som mohol vyberať niekoľko pesničiek ak nie aj albumov k vypočutiu. Rozhodol som sa pre skladbu Nine a spájam ju s videom, kde ju chalani odohrali v kostole v UK – keď ju počujem, vždy sa mi zježia chlpy.

Foto: Kramár

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com