Kids and Heroes
Co má v přehrávači Hřbitov z No More Hiroshima?
Marek Hadrbolec 12/08/2018 Ankety, Co má v přehrávači...?

Jihočeští chaos punx No More Hiroshima jsou jedním z crustových světélek domácí hudební scény. Ačkoliv pochází z jihu Čech, je hudba téhle party znatelně načichlá severským hardcorem. No More Hiroshima už zvládli vyprášit kdejaká podia, přičemž jedno sdíleli třeba se světoznámými Acidez. Nyní se představí ve Volyni na Summer Punk Party. S tím, co zrovna točí v přehrávači, se svěřil zpěvák No More Hiroshima Hřbitov.

 

SS-Kaliert – Addiction

SS-Kaliert jsou kapelou, která mě dostala na první poslech, a to zvlášť jejich druhý album Addiction. To pro mě dodnes zůstává špičkou jejich tvorby. 12 nasranejch, rychlejch a údernejch songů zpívaných jak v angličtině, tak němčině mi dokáže nakopat prdel i po tom, co si je pustím potřetí za den.

Myteri – Ruiner

Tenhle melodickej crust jsem objevil náhodou zrovna, když vydali jejich první self-titled album. To mě chytlo na první poslech. Ale to, co ukázali loni na druhém albu Ruiner, mě rozsekalo tak jako nic za poslední dobu. Zběsilý tempo a záhrobní vokál střídají melodický kytarový linky a celý je to zabalený do post-apokalyptický atmosféry. Za mě nejlepší deska minulýho roku.

Monster Squad – Depression

Nová řadovka californských punx je stejné překvapení jako to, že se vracejí po jedenácti letech na pódia. Deset nových songů s osobními texty, ve kterých se zpěvák Phill Geck vypořádává s temnou minulostí a bojuje s vlastními démony. Autentická zpověď v kombinaci s charakteristickým zvukem a Phillovým vokálem dělá z Depression desku, která pokračuje tam, kde Monster Squad před lety skončili.

Anti Flag – For Blood And Empire

Tihle angažovaný borci mě vždycky bavili, a i když vydávají pořád další řadovky, tak For Blood and Empire pro mě zůstane tím nejlepším. Nadčasový texty, ve kterých kritizujou tehdejšího prezidenta Bushe, používání zbraní z ochuzeného uranu, nebo úvodní song o tom, co by řekla oběť bombardování tomu, kdo shodil bombu. Tohle všechno bylo aktuální před deseti lety a je i dnes.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com