Kids and Heroes
Co má v přehrávači Honza z The Unholy Preachers?
Michaela Klocová 03/10/2012 Co má v přehrávači...?

Každou středu pravidelně prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Dneska jsme vyšmírovali, co má v přehrávači Honza, kytarista pražských hejsků The Unholy Preachers.

 


Michael Monroe
 – Sensory Overdrive

Padesátiletý frontman Hanoi Rocks natočil, spolu s dalšími ostřílenými muzikanty, parádní desku! Podobně, jako když jsem poprvé slyšel (tehdy) novinku od Billyho Idola Devil´s Playground, i v tomto případě mi spadly koule o několik pater níže na zem… Perfektní tah na bránu a v podání Michaela Monroe pořádná nabuzenost do toho vlítnout prostě naplno! A jestli se k němu loni připojil Dregen z ex – Hellacopters nebo ex – Backyard Babies (ne)chci vidět tu jízdu dneska!

Burning Brides – Leave No Ashes

Na tuhle desku mě upozornil náš zpěvák David, když jsme dávali dohromady zvukově referenční skladby na naši novou desku. Hned titulní pecka byla právě tou vyvolenou. Parádní kytarovka s procítěným zpěvem a lehce grungeovým/stonerovým šmrncem v podání relativně mladejch chlapíků z Philadelphie, co trhají struny už od roku 1999. Pro milovníky mixu například známějších Supersuckers Queens of the Stone Age vřele doporučuju!

The Hellacopters – Payin´ the Dues

Tuhle bandu asi není vůbec potřeba představovat. Snad pro mne jediná kapela, která se mi i přes neustálé opakování v přehrávači nikdy neoposlouchá. Jejich všechny alba jsou naprosto skvělý, ale rád bych upozornil na starší kousek (řadové album č.2), kdy s „Hellas“ hrával ještěDregen. Pusťte si pecku Soulseller a pochopíte, o čem je řeč! :-)

Vains of Jenna – The Art of Telling Lies

Jedna z mála desek vůbec, který bych dal hodnocení 10 z 10. A to rozhodně ne z důvodu, že jsme s touto kapelou strávili více času než obvykle a že nám kluci totálně přirostli k srdci. Vains Of Jenna koncem minulého roku bohužel oznámili rozpad kapely a tohle je jejich poslední počin. Pro milovníky glam/sleaze/hard-rocku naprosto doporučuju… A nenechte se odradit touto škatulkou! Je to fakt strašně dobrý! V mém přehrávači už přes dva roky zastává čestný místo a určitě ještě dlouho bude.

Rocket Engines – Enjoy the Engines

Zvažoval jsem, zda sem dát, jako poslední album, novinku od The Bones nebo Turbonegro, ale pak jsem si uvědomil, že kluky z Týnce nad Sázavou sjíždím v dodávce častěji než výše zmiňované zahraniční stars… Bezpochyby instrumentálně nejvybavenější česká kapela s neskutečným smyslem pro hit. Dirty rock´n´roll v podání frontmana (kytara a zpěv) Lukáše je s každou deskou, co vydají, lepší a lepší. A co je z toho cítit? No přeci to, co každý tak milujeme –TurbonegroHellacoptersNashville Pussy a spoustu dalšího upoceného smradlavého rock´n´rollu. Kapela se ale bohužel neustále potýká s personálními trably v podobě střídání bubeníků. Tak třeba i díky této zmínce se někdo stabilní konečně přihlásí!

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com