Kids and Heroes
Co má v přehrávači Honza z The 5 Finger Discounts?
Danny 19/06/2013 Co má v přehrávači...?

Zase jednou prohledáváme přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Tentokrát víme, co poslouchá Honza Clockie, zpěvák pražských zloduchů The 5 Finger Discounts.

 

Morning Glory – Poets Were My Heroes

Pro mě asi nejlepší album minulýho roku, Ezra Crack nezklamal a vytasil se s albem
plným neotřelejch nápadu, skvělejch aranží a smysluplnejch textů. Pecky jako PatientlyBorn To December nebo Shelter From The Spoon se víc než vyrovnají jejich největším hitovkám jakoGimme Heroin z The Whole World Is Watching a ostatním jejich, dnes už klasickejm songům. Plus bonus v podobě znovu nahraný Divide by, výborný album!

Knochenfabrik – Ameisenstaat

Vždycky jsem měl slabost pro německej punkrock z 90. let, a tahle banda z fabriky na kosti je pro mě jedna z nejlepších kapel, co můžou Germáni nabídnout. Vyřvanej, spratkovskej, ale přesto melodickej zpěv, vtipný texty a ta správná syrovost mi vždycky připomenou večery po německejch squatech, Berliner Pils a scénu, jakou jim tady můžeme jen závidět. Pecky jakoFilmriss a Grune Haare rozhodně stojej za poslech.

Ramshackle Glory – Live The Dream

Další várka trainhopperskejch hymen od Patt The Bunnyho z Johnny Hobo And The Freight Trains a Wingnut Dishwashers Union. Od srdce řvaný songy Your Heart Is a Muscle The Size Of Your FistNever Coming Home a hlavně epická From Here Till Utopia, banjo, housle, drogy a whiskey. Jestli nějaká kapela dokazuje, že punkrock ještě žije a dá se v něj věřit, jsou to tihle anarcho-folkpunks z Arizony.

Ulver – Shadows Of The Sun

Od tý doby, co tyhle vlci z Norska začali v devadesátém třetím s jejich folk/black metalem, se nepřestali hudebně vyvíjet a kombinovat elektroniku, ambient, triphop a satanví, co ještě, a v roce 2007 přišli s mým nejoblíbenějším albem, Shadows Of The Sun. Temná, atmosferická muzika, promakaná vizuální stránka celý věci, od show na stagy po grafiku alba. Ať už u ní člověk medituje, chlastá při západu slunce, nebo třeba maluje, nejvíc inspirativní kapela. Let the children go…

Shovels And Rope – O‘ Be Joyful
Zbožnuju oldschoolový country, a z muziky Shovels And Rope je cejtit ta opravdovost a upřímnost, za kterou by se nemuseli stydět ani jejich ideový předchůdci jako Woody Guthrie a jemu podobný. Kytara a bubny vyhrabaný ze smeťáků, neuvěřitelný jiskření mezi Trentem a Cary Ann Hearst na podiu dělaj z týhle dvojice jednu z nej country kapel poslední doby, a songy jako O‘ Be Joyful a Cavalier jsou nejlepším podkladem pro večerní posezení na zápraží se zlomeným srdcem a skleničkou Jima.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com