Kids and Heroes
Co má v přehrávači Hedřich ze Sex Deviants?
Michaela Klocová 26/10/2016 Co má v přehrávači...?

Máme pro vás další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Tentokrát jsme zjišťovali, co aktuálně poslouchá Hedřich, baskytarista Sex Deviants, kteří letos slaví 20 let na scéně.

 

H2OGo

Tuhle kapelu jsem objevil v roce 1998. Na první poslech mě to hned nepřesvědčilo, ale k jejich hudbě se člověk musí prostě proposlouchat. Na to, že hraje hard core punk, má band vynikající sbory, pro tenhle styl věc nevídaná (nebo neslýchaná?). Navíc frontman má, alespoň podle mě, fakt zajímavý hlas. Nejraději se vracím právě k vybranému albu z roku 2001, vážou se mi totiž k němu vzpomínky na koncert na pražské Štvanici.

OskerIdle Will Kill

K Oskeru mě přivedli kamarádi z pražské hospody Belzepub. Pro mě je to taková pohodovka, pomalejší písničky a pouštím si je, když mám smutnější dny. Výborný zpěv, ten je vlastně další plnohodnotný nástrojem, a z něho kapela těží.

Rancid – 2000

Rancid je moje top top kapela! Největší obdiv a respekt má PAN BASÁK, Matt Freeman. Jeho styl hraní je nezaměnitelný, úžasný, monstrózní. Ve čtyřčlenné kapele zpívají tři její členové a každý z nich má svůj osobitý projev. Nová deska v pořadí je vždy jiná a nabízí zase jiné tváře kapely.

Lars Frederiksen and the BastardsLars Frederiksen and the Bastards

Tohle je sólový projekt kytaristy z Rancid, takové naštvaně našláplé album s ukřičenýma punkovýma písničkama. Deska autentická, plnohodnotná a hrozně mě baví, na tu rozhodně prach nestačí doma sednout – Frederiksen vůbec nezklamal!

Bad Cop/Bad CopNot Sorry

Partička holek, na kterou jsem narazil poměrně nedávno. Pro mě sympatickej, mírně nakřáplej punk rock. Díky nim jsem si uvědomil, jak tady v Čechách chybí podobná kapela holčičího uskupení – bylo by to příjemné zpestření a ještě by bylo na co koukat. Snad se přece jen brzo dočkám(e).

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com