Kids and Heroes
Co má v přehrávači G.Zs z Kids and Heroes?
Redakce 24/04/2020 Co má v přehrávači...?

„Doporučte mi nějaký zajímavý desky,“ zní z jednoho příspěvku na sociálních sítích za druhým. My máme pro tyhle případy rovnou celou rubriku. Tentokrát se s váma o svůj soundtrack posledních dnů podělí Petr aka G.Zs, kterého můžete znát z kapely Radosta nebo produkčního týmu plzeňské Papírny.

 

NOFX – náhodných mc mix

Je tu někdo, kdo si dělal vlastní kazeťákový výběry? To není řečnická, chci to vědět! S nástupem tou dobou aktuálnějších médií jsem jich většinu vyházel. Dal bych si za to pořádný koleno do čela. To, co zůstalo, je takřka neposlouchatelný trash. Nicméně to nebrání mému dvouletému synovi, aby je rval při každé snídani do magiče v kuchyni, kde slouží jako výpodlož pod ztrouchnivělou skřínku na levnější alkohol, kterej lejem hostům do žrádla. To je i důvod, proč kazety neobměňujeme. Je tam jen jedna a hraje tak často jako P.O.D. na českých festivalech. Na kazetě je v hrůzostrašný kvalitě výběr songů od NOFX. Nemají žádnou chronologii ani jiný společný charakter. Záznam je tak starý, že nevím, za jakých okolností byla tahle páska pořízená. Nejčastěji tam jsou songy z War On Errorism, Heave Petting Zoo, White Trash… Nutno dodat, že NOFX není nejlepší muzika při výchově dvouletého syna, ale pogovat se naučil slušně.

Edit: Sháním magnetofonové pasky. Jedno jaké, jen ať tam kurva El Hefe nefouká do trubky.

Trophy Eyes – The American Dreams

Výtečně vyprodukované třetí album australské chásky progresivních hc punkáčů. Jejich debut mě doslova omráčil. Rychlý, melodický, s nábojem. Druhá deska mě nenechala chladným, teda spíš mě nasrala. Naštěstí mé nepochopení odnesla jen proto, abych předloňskou následovnici s názvem The American Dreams docenil a miloval, jako bych se na ní snad sám podílel. Ta tvrdá produkční práce z ní stříká každou vteřinou víc a víc. Za mě totem současného pop punku, s tím rozdílem, že to není pop a vlastně ani punk. Ani prog rock a ani alternativ emo. Rozhodně je to skvělá deska, která s každým dalším poslechem poodhalí kousek ze své výjimečnosti.

Embrace – st

Poslouchám muziku hodně a dlouho. Proto prožívám různá posluchačská období. Teď aktuálně doobjevuji true emo. Tedy ne, že bych si lakoval nehty načerno a bral černý stíny z toaletky svým neteřím (který samozřejmě nemám). Emo pro mě je to, co se rozlezlo koncem 80. let po US a nakazilo to celej svět. Nákaza trvá doteď. Embrace jsou považování za jeden ze základních kamenů téhle infekce a já jejich hudbu docenil až nedávno. Stihli jen jeden eponymní kousek, pak se rozutekli do jiných neméně důležitých kapel. Tak schválně, kolik jich dáte dohromady, než začnete googlit. Vřelé díky Dischord Records za reedici LP.

Priors – New Pleasure

Stará dobrá špindírna. Synťáčci od čtyřech tónech, cinkavá drtička trsátek a hi-hatková apokalypsa. Do toho chytlavost vs. syrovost. Tohle se dá poslouchat pořád. Je fuk, jestli je to z Austrálie, Kalifornie, Berlína nebo z kanadských lesů. Hlavně, že to šustí.

Ocean Groove – Flip Phone Fantasy

Má osobní vlajková loď nastupující nové generace 00′ vibe core. Předešlá deska byla jak rakovina puberty. Totální retransformace žánru, který měl zůstat Hot Dog Flavored Water.  Tedy volně přeloženo něco jako mrtvej. Dlouho jsem měl na jejich novej matro HyPe. Tihle cool podivíni mě celkem dlouho napínali a aktuální album vydali prakticky po singlech. Postupné ochutnávání ve mně nezanechalo ten WOW moment. Koušu hodně těžko pocit zklamání. I když místy se mi nechce věřit, že se jedná o nahrávku starou pár měsíců. Strašně old cruel.

Louis Cole/Knower – Live Session

Ať chcete nebo ne, youtube je přehrávač a na téhle platformně vzniká hromada nerozlišitelného a neskriptovaného obsahu. To znamená, že se banda divně umouděných neo mániček postaví před kameru a posílaj. Někteří muzikanti se tímto způsobem živí lépe než svými plnohodnotnými nahrávkámi. Louis Cole a Co. aka Knower jsou multi instrumentalisti špičkové úrovně, kteří přenesli křehký jazz do 21. století a společně s groove dance, bizár přístupem a nekonečnou kreativitou ho hodili všem a všemu přímo do ksichtu. Nejde nemilovat.

G.éčkův tip: Číhej basu. Level: Nahoře a nikdy níž.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com