Kids and Heroes
Čo má v prehrávači Bilbo z Kýbel Mačiek?
Palo Zavodský 30/01/2020 Co má v přehrávači...?

Stále nás neomrzelo vyzvedať, čo majú v prehrávači osobnosti hudobnej scény, a aj preto tu máme ďalší diel nášho prehrávača. Tentokrát sme zisťovali, čo počúva Bilbo z kapely Kýbel Mačiek.

 

King Gizzard and the Lizard Wizard –  Crumbling Castle

Komentár: Netuším, čo za vzduch vanie v Austrálii, ale je neskutočné, koľko zaujímavých kapiel odtiaľ vychádza. Gizz sú jedna z najmega rockových kapiel na svete – majú dvoch bubeníkov, vydali album s mikrotonálnou hudbou, počas jedného roka vydali 5 albumov, majú brutálny grafický imidž, sú celkovo úplne šialení. Ako nazvať ich štýl? Snáď progresívny neo-psychadelický rocknroll hraný prejebanými protinožcami. Pustite si Crumbling Castle a pochopíte.

Black Pyramid – Mirror Messiah

Komentár: Od psychadelického roku je stoner rock vzdialený len čo by si tým kameňom dohodil. Čierna pyramída má na rovnomennom albume veľa jednak tlstých, zároveň však melodických riffov, čo najlepšie vystihuje ich áčkový singel Mirror Messiah. Fuzzové gitary si utešene chrochtajú v pomalých tempách, takže stíhamé započuť kdesi v pozadí inšpiráciu Black Sabbath či Electric Wizard.

Helheim – Rignir

Komentár: Počas minulej sezóny som balancoval na hrane psychedelic a stoner rocku, ak také dačo vôbec existuje. V tejto bažine temnoty nie je už ďaleko ani k temnému, atmosferickému metalu na štýl Sólstafir. Nebolo by však fér takto Helheim onálepkovať, ťažko totiž vystihnúť ťaživú atmosféru vikingských výprav, ktorou je presiaknutá skladba Rignir.

Čad – Pancierová päsť

Komentár: Ako som počúval posledný album Čadu, prišlo mi, že niektoré veci ako keby neboli písané pre Čad. Predovšetkým skladba Strážcovia ohňa – keď mi ju náhodou ponúklo Spotify v playliste, fakt som si musel pozrieť, čo je to za interpreta! Riffy a aranžmán mi na prvé počutie vôbec neprišli „čadovské“. Pišta zrejme vytiahol zo šúflíka melodickejšie riffy, azda napísané ešte pre Vandalov. To však neznamená, že by boli sa pre Čad nehodili. Pancierová päsť mi príde ako taký dobrý kompromis medzi tradičným nákladom a melodickejšími linkami.

Royal Republic – Tommy Gun

Komentár: Na záver odľahčenie – Royal Republic a ich retro macho rokenrol dokážu na počkanie vyrobiť instatnú radosť svojimi priamočiarimi skladbami s tradičnými „chlapčenskými“ témami. Malo som tú česť byť vidieť ich klubový koncert naživo a v tomto svojom hudobnom svete sú skutočnými majstrami. To len tak, keby vás omrzela depresia z undergroundovej hudby.

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com