Kids and Heroes
Co má v přehrávači Banán z Hanby?
Dommynick 15/01/2015 Co má v přehrávači...?

Máme pro vás další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme našli. Tentokrát se dozvíme, co poslouchá Banán, frontman Hanby a provozovatel Rekomando shopu.

 

FugaziEnd Hits

Předposlední album Fugazi, kterému dodal čas zcela neopakovatelné kouzlo. Můžu ho slyšet v jakékoliv situaci a vždycky to funguje. Tahle deska možná není na první poslech tak výrazná jako třeba Repeater, ale je kurevsky silná v tom, jakým způsobem dokáže vyvolávat emoce. A tak nezbývá než citovat klasika: „Neexistuje podobná kapela jako Fugazi, poslouchání jejich desek z vás udělá lepšího člověka.“

PanopticonKentucky

Loutnové a smyčcové intro navodí hned na začátku zvláštní atmosféru a pak přijde totální blackmetalová smršť, kterou podbarvuje flétna. Chápu, že mnozí si teď budou ťukat na čelo, ale když se díváte ven z vlaku na zasněžené louky a lesy, není k tomu lepší soundtrack než Panopticon. Konkrétně tahle nahrávka je pak dokonale prostoupena lehkými vlivy tradiční hudby a samozřejmě zdravě nasáklá silným anarcho a eko postojem. Skvělá věc.

Current 93Black Ships Ate the Sky

Stejně jako u Fugazi je i tady skoro nemožné vybrat tu úplně nejoblíbenější desku, nicméně nejčastěji se vracím právě k Black Ships Ate the Sky. Vždycky když hledám smíření, najdu ho tady, asi i proto, že mě Current 93 dokázali už několikrát provézt hodně složitým obdobím. Jakoby se u jejich muziky zastavil čas a vy jste dostali prostor zkusit najít ve věcech smysl. Dost často to bolí. O to více je to ale nutné zkoušet.

Modern Life is WarWitness

Modern Life is War sice minulý rok vydali parádní novou desku Fever Hunting, ale Witness dokáže pořád vytvořit mnohem větší tlak. Je to jako náraz hlavou do zdi a vždycky, když v prvních pár vteřinách zazní:
„So what the fuck are you going to do, kid?
Still ratting at the chains of the gates of the world…
But you can’t quite pretend.“

Mám z toho husí kůži po celém těle. Vlastně ve sluchátkách moc klasickej hard core neposlouchám, Modern Life is War jsou ale výjimka. Tlak lisu na šrotování starejch aut.

PromoeWhite Man’s Burden

Už navždy jedna z nejlepších hip hop desek. Parádní atmosféra, skvělý texty. Promoe v nejlepší formě. Dejte si jako ochutnávku třeba skladbu Headache – dokonalost.

O autorovi

skejtporning, kytárka & rokenról!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com