Kids and Heroes
Clocked Out – Clocked Out
Martin Suicide 14/04/2015 LP, Recenze

Co vznikne, když se srazí americký hardcore s japonským někde nad skotskou vrchovinou? Odpověď se mi právě točí na gramofonu – Clocked Out. Devíti skladbový dvanáctipalec je následovníkem dvou sedmipalců a přináší smršť divokého, nenávistného a nespoutaného hardcore punku.

Hudba Clocked Out vychází z hlubokých 80. let, ovšem mnoha aspekty svého pojetí je profiltrovaná skrze hardcore punkový revival přelomu tisíciletí a především tehdejší zvuk clevelandských kapel. Rychlá tempa, jednoduché a tím pádem bezchybně funkční kytarové rify, sem tam nějaké zakvílení kratičkého sóla a nad tím vším rytmicky přesný křik zpěváka, evokující k smrti rozzuřenou postavičku z nějakého animáče, ječící tak, že Itchimu či Tomovi stylově praskne hlava. Koncept zpěvu, který už před dávnými věky vyhrabali Void či United Mutations, posléze japonské kapely a v 90. letech dohnaly k dokonalosti záležitosti jako Charles Bronson, H-100‘s či 9 Shocks Terror, tu znovu ožívá v plné své dokonalosti a síle. Clocked Out zní tak trochu jako kolize pozdních Negative Approach a Void se Systematic Death, doplněná o různé drobné aktualizace. Ty se týkají především zvuku a vlastně i zpěvu, který zní jako by se řinul z úst mladšího brášky zpěváka z 9 Shocks Terror, oplývající stejným neurvale navztekaným nihilismem, ale tohle není Cleveland, tohle je sakra Skotsko. Energie z nahrávky doslova prýští v každém tónu a v propojení s rychlostí a totálně negativistickou náladou, vytváří koktejl, u kterého označení hardcore rozhodně není jen vyprázdněnou škatulkou. I Clocked Out ale dokáží ubrat plyn a vyseknout melodický kytarový nápad do středního tempa.

Clocked Out se v rámci svého evropského turné hned dvakrát zastaví v ČR a to 20.4. v Ústí nad Labem a 21.4. v brněnském Vegalite . Dle těch, kdo je již živě zažili, je to prý vážně jízda, a soudě dle nahrávky tomu bez váhání uvěřím.

Info

Label: superfirecords.co.uk
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. Rigged
  2. Faultlines
  3. Bar None
  4. Lockjaw
  5. Negated
  6. Excommunication
  7. No Domain
  8. Tunnel Vision
  9. The Heist

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com