Kids and Heroes
Cinderblock – Cinderblock
Martin Suicide 07/08/2017 LP, Recenze

Boston patří k tradičním centrům amerického punku a stále dokáže produkovat nové kapely, které člověka dokáží posadit na zadek. Jednou z nich jsou Cinderblock, okouzlující svým prvním albem, které se konečně dočkalo evropské edice.

Cinderblock v zásadě recyklují britský punk první půle osmdesátých let s jeho někdy těžkopádně vyřvávacím Oi!-podtextem, ovšem protažený skrze časový filtr více než tří dekád a přichucený energií a lehkostí amerického hardcore. Album je kolekcí svižných a vysoce energických kompozic, stavících na rifech a hulákání textů nasraným hlasem. A ono to i po všech těch letech funguje, protože Cinderblock mají ve svém punkovém koktejlu to zásadní, a to je cit pro chytlavý rif a pro refrény, které s nimi budou vyřvávat punx v křivácích s nášivkami Defiance na každém koncertě. Ostatně právě Defiance jsou kapelou, která přistupovala ke své tvorbě ze stejného konce, a stejně tak můžete najít spojnice mezi Cinderblock a současnou hardcore punk Oi! tvorbou kapel jako třeba No Time.

Názvy skladeb jsou jako vystřižené z příručky „Jak založit street punk kapelu“ – Police System, Never Surrender, No Future a tak bych mohl opsat vlastně celý seznam obsažených písní. Ale ono se za posledních 40 let nic moc nezměnilo a k lepšímu už vůbec nic; policie v zemi, odkud Cinderblock pochází, zabíjí víc lidí než tehdy, zatímco politiku i venkov ovládli pravičáčtí, bigotním náboženstvím pohánění burani a omezení nenažranci. Je čas být nasraným víc než kdy předtím a Cinderblock to svou lyrikou bez servítků reflektují.

Skladby jako Blood On My Boots, Alone, Disco Killers nebo Police System jsou nasrané street punkové hymny s potenciálem rozkřičet sál plný kožených bund a zaťatých zdvižených pěstí. Především pak od prvních tónů celá nahrávka doslova srší svou energií, což je ve spojení s jednoduchou chytlavostí vždy zaručená devíza.

Info
Label: mendekudiskak.tictail.com
Rok vydání: 2017
Tracklist

1.       Disarm

2.       Blood On My Boots

3.       Alone

4.       Never Surrender

5.       Complicit

6.       United

7.       Disco Killers

8.       Silence

9.       Right To Fight

10.   Religious Terror

11.   Voiceless

12.   Police System

13.   No Future

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com