Kids and Heroes
Chystají The Libertines reunion pro londýnský koncert?
Johnny Násilník 21/04/2014 Novinky, Zahraniční

Na oficiální facebookové stránce The Libertines se včera objevil výřez starobylé mapy Londýna. Šlo o část Hyde Parku a podivný obrázek ihned rozproudil spekulace fanoušků o návratu divokých rockerů.

„Nevím, jestli vám to vůbec můžu říct, ale dostali jsme nabídku, abychom se dali dohromady na jeden koncert v Hyde Parku v červnu. Volali mi včera,“ citoval izraelský deník Ynet Petera Dohertyho.

Řekl jsem ano. Abych pravdu řekl, byla to dost divná reakce, protože ve většině případů bych na takovou otázku řekl ne. Snažil jsem se okamžitě volat Carlovi, ale nezastihnul jsem ho,“ vysvětloval.

Rozhodujícím faktorem byla prý vedle nostalgie hlavně finanční stránka věci. „Není to dávno, co jsem poslouchal na YouTube songy Libertines a v záchvatu nostalgie, takže si říkám, co to sakra, když mi najednou zavolají a řeknou, kolik nám za reunion zaplatí. Nebudu lhát, nemohl jsem říct ne, přinejmenším ve své současné situaci. Nedávno jsem musel před soud po tom, co mladá dívka, kterou jsem znal, začala tvrdit, že jsem otcem jejího děcka. Mám rok a půl starou holčičku a musím platit hodně alimentů. Jsem zadlužený a říct ne by pro mě teď bylo hodně složité.

The Libertines naposledy hráli dva speciální koncerty v roce 2010 na festivalech v Readingu a Leedsu. Přiznejme si, že spekulací o jejich návratu bylo hodně a i tato zpráva může být pouhou kachnou, kterou Pete Doherty čeří vodu. Otázkou je také, jak se bude do reunionu chtít jeho parťákovi Carlovi Baratovi, jenž ho kvůli drogovým závislostem z kapely vyhodil a jenž se comebacku dlouhá léta brání. Od rozpadu stihl podobně jako Pete nahrát sólové album, dvě desky pak vydal s kapelou Dirty Pretty Things, na podzim by mělo světlo světa spatřit debutové album jeho nové kapely The Jackals. Pete Doherty pokračuje sólově i s Babyshambles, se kterými v prosinci navštívil také Prahu.

O autorovi

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com