Kids and Heroes
Channel 3 – Put’em Up
Martin Suicide 08/12/2017 LP, Recenze

Jihokalifornští Channel 3 se v posledním desetiletí nadechli ke svému druhému výraznému životu a jeho vyvrcholením je po sérii sedmilpalců nové album Put’em Up. To vyšlo v jejich domovině u TKO Records a pro nás euro punks se o něj postaralo německé vydavatelství Wanda Records, kde ostatně před časem vyšla i kolekce jejich aktuálních singlů.

Channel 3 patřili k oné nezapomenutelné a influenciální vlně jihokalifornského divokéhu punku počátku osmdesátých let, svá klasické alba vydali na legendární značce Posh Boy a jejich písně, mísící v sobě divokost suburbního hardcore s beach rockovou melodickou sensitivitou, jsou nadčasové. Nicméně rok 81 je dávno pryč a dnešní tvář Channel 3 je samozřejmě, a možná i naštěstí, jiná. Put’em Up je ukazuje jako punkrockové písničkáře s citem pro silný rif i náladu.

Úvodní Model Citizen jsou klasičtí Channel 3 se vším všudy ve svižném tempu a s hymnickým refrénem v tom nejlepším slova smyslu. Druhá Water & Hate se nese v duchu clashovských kytarových postupů. Pomyslným vrcholem je zádumčivě naštvaná titulní Put’em Up s až neuvěřitelnou silou, temná svou náladou a jako by ve zvonivých melodických kytarách rezonovala tvorba neprávem zapomínaných Cruzados. Následující She Never Wanted It This Way se náladou nese už na o poznání pozitivnější notě. Channel 3 zvolnili v tempech, ale nic neztratili na intenzitě svých společenských komentů, které jsou na hony vzdáleny záplavě patetických klišé. Pořád ale dokáží i divoce kousnout, jako v hardcore časy evokující The God That You Deserve. Mají navíc v rukávu stále své zásadní trumfy – podmanivou barvu hlasu Mika Marganna a cit pro silný melodický kytarový motiv. Jsou tu ovšem i slabé okamžiky, jako osmá Blue Skies, působící spíše jako zbytečná vata a v kontextu celku zní poněkud protivně.

Je faktem, že kapely jako Channel 3 budou již po zbytek své existence konfrontováni s rozmrzelou reakcí zastydlých fandů o tom, jak už nezní tak jako v roce 81, ale sakra, on už není rok 81 pěkně dlouho a naše generace už dávno není ve věku teenagerů s rozježenými vlasy. Hudba vždy reflektuje naše současné já a v tom se těmto pánům z jižní Kalifornie podařilo skvěle a důstojně natočit album aktuální i dospělé a především bez toho, aby se stali bezduchým koncentrátem všech nejtrapnějších rockrollových klišé, jaká si lze představit, což potkalo některé z jejich slavnějších souputníků.

Miloval jsem teenagersky divoké Channel 3 a mám slabost i pro jejich dospělou tvář. Má pro mě nemenší kouzlo a tak jako mé patnáctileté já skandovalo s nahrávkou I’ve Got a Gun, tak si mé o poznání starší já, model 2017, pobrukuje s touto deskou nesoucí název Put’em Up.

Info
Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Model Citizen
2. Water & Time
3. Put’Em Up
4. She Never Wanted It This Way
5. Half The Day
6. Not That It Matters
7. The God That You Deserve
8. Blue Skies
9. All The Night
10. Take Me To Your Leader

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com