Kids and Heroes
Čerstvé album i klip. Z krabičky vyskakují plzeňští grungeoví What’s In The Box
Tony Youngfield 31/10/2019 Cz/Sk, Novinky

Devadesátky jsou nenávratně v tahu – to ale neznamená, že jejich ducha, grunge a punk té doby nelze udržet naživu i dnes. Důkazem je před dvěma lety založená parta What’s In The Box z Plzně a jejího blízkého okolí, konkrétně máme na mysli Stod.

Pánové šli na věc od lesa a než začali koncertovat naživo, byli zavření ve zkušebně a pilně dřeli. Až poté se vrhli na nahrávání alba a hraní shows. Ohledně detailů jsme si vzali na slovíčko frontmana, kytaristu a zpěváka, známého jako Herák, abychom se ho přeptali na příběh kapely i informace ohledně nahrávání alba nebo turné.

„Naše počátky sahají do února roku 2017. Přibližně dva roky jsme usilovně pracovali na písních pro album MILK a 2. března letošního roku jsme album začali nahrávat v nově vzniklém a skvěle vybaveném Garage Studiu v Chotěšově u Stoda. Od 31. května jsme začali pravidelně veřejně vystupovat. Odehráli jsme i pár festivalů, včetně Živé Ulice v Plzni. Na začátku září jsme již zmixované album poslali na mastering věhlasnému Jiřímu Ecsonovi Waldesovi z Biotech Studia.“

What’s In The Box za sebou mají i křest debutového alba Milk a šíří ho do světa. Stihli natočit klip a nešetří plány do budoucna.

„Album jsme pokřtili 27. 9. v plzeňském Divadle pod lampou, za podpory kapel Lusky, Cigarette Syndrome a Zerograd. V den křtu album vyšlo na streamovacích službách včetně Bandcampu, Spotify, Itunes apod. Ve stejný den jsme zveřejnili i klip k písni Plastic Books, který natočil Radim Věžník. V plánu máme koncerty, pravidelně cca tři až čtyři za měsíc, nejlépe v rámci celé ČR. Do zahraničí se poprvé podíváme v lednu 2020, konkrétně do Vídně a Budapešti.“

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com