Kids and Heroes
Čeká nás v roce 2018 návrat The Distillers?
Tony Youngfield 04/01/2018 Novinky, Zahraniční

V posledních dnech se objevily zvěsti, že The Distillers hodlají obnovit činnost. Na jejich novém Twitteru, založeném v říjnu 2017, se objevilo krátké video a můžeme jen doufat, že má zvěstovat čerstvou tvorbu, a nejedná se pouze o novoroční žertík.

Přelom milénia nechal i v rámci rock and rollové a punkové scény nesmazatelné otisky, a za některé jsme vděčni dodnes a stále se z nich čerpá. Nebo si ty kapely alespoň z nostalgie rádi pustíme nad ránem z jukeboxu ve spřízněné hospodě, když už je oficiálně zavřeno a na baru zbylo pár věrných duší, pravidelně s vámi končících tahy v oblíbených podnicích. Jednou ze skupin, jež nesmí chybět v opilém playlistu, jsou dozajista The Distillers. Vrátí vás zvukem na přelom tisíciletí, kdy nic nebylo jisté, ale všechno se zároveň zuřivě valilo kupředu. Byli malým úkazem, protože se nejednalo o typickou riot grrrl kapelu, už bylo pozdě zařazovat je do devadesátkového punk rocku, skate punk to nebyl ani náhodou.

Asi netřeba připomínat, že kapelu založila v Los Angeles australská rodačka Brody Dalle v roce 1998, v té době již vdaná za frontmana Rancid, Tima Armstronga. The Distillers fungovali do roku 2006 a za dobu působení vydali tři plnohodnotná alba, jedno EP a pět singlů. Dalším projektem zpěvačky a kytaristky Dalle byli Spinnerette, vydala i sólové album (recenze), se kterým se před čtyřmi lety představila i v Praze. Připomeňte si její koncert v reportu.

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com