Kids and Heroes
Cause A Riot – Final Broadcast
Martin Suicide 02/12/2020 LP, Recenze

Cause A Riot jsou hardcore z Finska, neznějící ani v náznaku finsky. Jejich hardcore čerpá z amerikanizované podoby stylu, jak byl redefinován v závěru devadesátých a počátku let nultých, což dokazují i na svém druhém albu.

Vše je v principu sumarizováno již první skladbou. Rychlé tempo, rozkřičený hlavní zpěv, špetka melodiky v refrénu, trocha ozvěny hardcore druhé půle osmdesátých let a moderní zvuková produkce. Můžete zaslechnout něco ze Strike Anywhere stejně jako American Nightmare a dalších zámořských hardcore kapel počátku nového tisíciletí, mezi kterými najdete i náležitě přefiltrované odkazy na Dischord někdy kolem roku 1985, kdy se začínala formovat škatulka emohardcore. Skladby mají slušnou dávku energie a melodických háčků, kterými jsou schopny chytit si posluchače do svých osidel. Celek ale s druhou polovinou desky trochu ztrácí dech a topí se v opakování již vyřčeného, ale i tam dokáží vyseknout silný moment, jako třeba v podobě sedmé Hating Realm. Stejně tak některé motivy reflektují i ozvěny hardcore z jiných spekter žánru, zjednodušeně řečeno od ema po crust.

Cause A riot v zásadě nabízí globalizovaný hardcore posledních dvou dekád, u kterého jsou prakticky vynulovány odkazy na regionální specifika lokálních scén, dělají ho ale s glancem a přirozenou energií, což je vždy zásadní deviza dobré nahrávky.


Label: Stupido Records,  Shield recordings
Rok vydání: 2020

Tracklist:
1. Remind Me
2. Our resignition
3. Bombs Away
4. New Control
5. Final Broadcast
6. Counting On You
7. Hating Realm
8. Babyn Jar
9. Goodbye

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com