Kids and Heroes
Buzzcocks, Zóna A, Degradace – Bratislava
Vojto 23/03/2013 Reporty
15. 3. 2013. Tento deň mal byť výnimočný, keďže na Slovensko mala prísť legenda prvej vlny punku Buzzcocks. Starí páni z Manchestru, síce bez Howarda Devota, boli zárukou dobrého večera.

Do MMC sme prišli niečo po ôsmej a Degradace bola asi tak v polke svojho setu. Zahrali aj pár vecí z nového albumu Heroes Are Dead. Slušný výkon, ktorým sa to všetko malo len začať.

Na rad prišla klasika – Zóna A. Neviem či to bolo už hladinou alkoholu v krvi, ale toto hodnotím ako jeden z najlepších koncertov Zóny za posledné obdobie. Odohrali rôzne songy od Nezmestím sa dnes do svojej kože až po najnovšie hity ako Ja takýmto veciam neverím. Ľudia sa bavili a na rad malo prísť vyvrcholenie.

Klub bol už zaplnený a všetci čakali na pecky ako Boredom, Ever fallen in love, Promises a iné. Tie aj prišli, ale určite nie v takom podaní ako to mnohí očakávali. Bola to paródia na punkový koncert. Skôr išlo o jazzové dni. Najmä Diggle, ale aj zvyšok kapely boli mierne podgurážený vplyvom tradičných slovenských destilátov. Niekoľko ľudí sa v polke koncertu zobralo a odišlo. Ja som bol medzi nimi. Aj keď išlo o Buzzcocks, nemal som chuť počúvať 6 minutové jamovanie a falošný spev v klasikách, v ktorých sa to proste nehodí. Pre mňa dosť veľké sklamanie a ako čítam na facebooku tak nie som sám. Čo už, vek a alkohol robí svoje…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi