Kids and Heroes
Buried Cities jsou zpět! Nálož amerického punkrocku čeká ČR hned šestkrát
Tony Youngfield 31/12/2016 Pozvánky

Po letech se pořád nestačím divit, jak zajímavá je lokální hudební scéna v americkém státě Texas, ještě konkrétněji v hlavním městě Austinu. Když pomineme country a folkové hrátky a zaměříme se spíše na starší i současný punk a rock, najdeme nejen legendární hardcore punks MDC (Millions Of Dead Cops), ostré clockwork punk šílence Lower Class Brats nebo kapely, jako punkově alternativní rockery Riverboat Gamblers a psychedelické noise-rockové drogové experimentátory Butthole Surfers, ale i punk rock’n’rollové klasiky Born To Lose a všechny projekty navazující, ať už to jsou Threes Away, Nowherebound nebo právě Buried Cities, o nichž by dnes měla být řeč především.

Už uplynul téměř rok od doby, kdy se Buried Cities, jimž šéfuje Dylan Karn AKA Dylan Disaster (Nowherebound), v lednovém sychravém, avšak nijak zvláště zimním počasí prohnali Českou republikou. Měl jsem tu čest je vidět v Praze v Klubu Buben, kde jim předskakovali mělničtí punks Cirguz, a o dva dny později v plzeňské Sally Brown. Kapelu jsem si před koncerty téměř nestihl poslechnout a spoléhal jsem na štěstí a zdravý úsudek při výběru živé produkce. Dočkal jsem se sympatického zážitku, poctivého a odsýpajícího punk rocku a přátelské atmosféry. Předchozí evropské turné jela parta čtyř týpků z Austinu se svou druhou deskou The Good Fight, aktuální šňůra bude propagovat jejich dvanáctipalcové split album Tried & True/Leaps & Bounds, vydané s parťáky z kapely Knockin‘ Bones u labelu Drunken Ship Records.

První část turné je již v plném proudu a probíhá v akustické verzi – od 27. prosince do 4. ledna – a poté i v plné sestavě kapel – od šestého do šestnáctého ledna – po německých a polských městech; přikládáme i zbývající data tour, kdyby měl náhodou někdo cestu. Druhá část pak proběhne od sedmnáctého do dvaadvacátého ledna v rámci České republiky. Buried Cities a Knockin‘ Bones budou doprovázeni brazilskou hardcore punkovou partou ARD (After Radioactive Destruction), aby na závěr šňůry zahájili večer na strahovské Sedmičce před bostonskými Slapshot.

Část tour v plné sestavě (Německo a Polsko):
6. ledna – Bückenburg – Schraubbar
7. ledna – Münster – Rare Guitar
10. ledna – Kolín – Sonic Ballroom
11. ledna – Essen – Don’t Panic
12. ledna – Düsseldorf – District 6
13. ledna – Dülmen – Neue Spinnerei
14. ledna – Berlín – Wild At Heart
15. ledna – Štětín – Stara Komenda
16. ledna – Toruň – Pamela Club

Poslední část tour – Česká republika
17. ledna – Valašské Meziříčí – Bar Lira
18. ledna – Brno – Mersey (+ ARD – hc punk Brazílie)
19. ledna – České Budějovice – MC Fabrika (+ ARD – hc punk Brazílie)
20. ledna – Kladno – Auto Da Fé (+ ARD – hc punk Brazílie)
21. ledna – Mladá Boleslav – U-Turn (+ ARD – hc punk Brazílie)
22. ledna – Praha – Klub 007 Strahov (+ Slapshot – hc punk USA, ARD – hc punk Brazílie)

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com