Kids and Heroes
Burger Weekends – Fat Mutations
Martin Suicide 08/03/2016 LP, Recenze

Burger Weekends, nové a do nedávna pro mě zcela neznámé jméno na německé hudební scéně, přichází s debutním albem vydaným u Wanda Records. Tak vzhůru na to, co ukrývá v komiksovém retro duchu kreslený obal.

Na Burger Weekends asi ideálně sedí škatulka bubblegum punk. Jednoduché, super melodické post-ramonesovské v zásadě popové standardy, zpěvné linky i občas intenzivní nálada jsou v jejich případě základními atributy tvorby. Celá deska jako by uprchla z časů v 90. letech, kdy stránky Maximum Rocknrollu plnily kapely na Lookout!, Dr. Strange či Rip Off Records. Kdy Queers nebo Riverdales byli podzemními hity s nákrokem do mainstreamu, což ani jedni, patrně naštěstí, nestihli. Vlastní bonusový přínos Burger Weekends nabízejí v občas na povrch vystupujících klávesách, dávajících celku zvláštně melancholický rozměr, což je jen a jen k dobru věci. Navíc se tím kapela zcela přirozeně vymaňuje ze světa retra devadesátkového pop punku, aby vplula do prostoru, ve kterém se dnes pohybují zámořské záležitosti na Dirtnap Records a podobně. Skladby jako My Baby nebo Little Blitzkrieg Girl mají nezpochybnitelný hitový potenciál a zkrátka a dobře se skvěle poslouchají. Nic komplikovaného ani sofistikovaného, jen a jen bezprostřední osobní exprese skrze několik akordů a jednoduchého popěvku, kterou je zábava poslouchat. Bezstarostný plážový rocknroll, nic víc, nic méně.

Fat Mutations je na jednu stranu deska psaná s citem pro písničku, na druhou s pro punk zásadním nadhledem. Každopádně je ideálním hudebním podkladem pro letní rendezvous.

Info

Label: mailorder.wandarecords.de
Rok vydání: 2015

Tracklist
 1. Girl, Are You Sure
 2. Sober Call
 3. Little Blitzkrieg Girl
 4. Hot & Tasty
 5. Lovesong
 6. My Baby
 7. Red Haired Girl
 8. By My Side
 9. Prison Girl
 10. Drama Mama
 11. Lady Suicide
 12. Run Run Run
 13. Punkhouse

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com