Kids and Heroes
Britským veteránům English Dogs vychází vinyl u PHR
Redakce 06/07/2014 Novinky, Zahraniční

Právě vychází vinylová verze nového alba English Dogs. Návrat původní sestavy znamená i návrat ke kořenům a novinka We Did, We Do, We Always Fucking Will! je tak opět pořádnou punkovou náloží, jak se od těchto veteránů dalo očekávat. Vychází u Papagájova Hlasatele a francouzských Mass Prod. records.

English Dogs hrají už od roku 1981, a jsou tak současníci Broken Bones nebo Anti Nowhere League, tedy klasickou kapelou 82 UK punkové vlny. Kapelu ale brzdily časté kolotoče v sestavě, které vedly  k výrazným změnám ve zvuku English Dogs. Ti se tak od punku v později posunuli k metalovému soundu a nakonec do crossoveru. Tohle vyústilo v rozdělení English Dogs na dvě samostatné kapely, které ovšem hrají pod jedním názvem. Aby chaos byl ještě větší, existuje i třetí sestava, která naštěstí není koncertně aktivní. Nás ovšem zajímá punková sestava, ta která se zakládajícím zpěvákem Wakeyem vydala CDEP. Ano, právě to později vyšlo jako singl u Voltage records.

V letošním roce přišla i s velkou deskou. Album s jednoznačným názvem We Did, We Do, We Always Fucking Will! vyšlo opět v režii kapely na CD a díky spolupráci Papagájova Hlasatele a francouzských Mass Prod. records i na LP. 15 ostrých vypalovaček, s mnoha hosty jako Rat z Varukers, Faytality z Virus nebo Biff ze Sick On The Bus. Punkrock, který šlape jako dobře promazaný stroj, s chytlavými refrény. Nezbývá než se drbat za ušima a přemýšlet, jak to ti angličtí fotři dělají.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com