Kids and Heroes
Britská ska legenda Bad Manners se chystá do Rock Café
Redakce 02/01/2014 Pozvánky

Bad Manners, anglická 2Tone ska kapela, která spolu s Madness, The Specials a The Selecter patří mezi legendy tohoto žánru, se opět ukáže v naší republice. Tentokrát po boku domácích Discoballs ve čtvrtek 23. ledna v pražském Rock Café.

Bad Manners (UK) 

V roce 1976 založila parta kamarádů ze školy kapelu. Na začátku dokonce neměla ani jméno a první koncert se konal ve školní kantýně. Avšak už v roce 1979, po několika změnách ve složení, začala jejich cesta na vrchol. Během následujících čtyř let se patnáct jejich songů včetně hitů jako „Lip Up Fatty“, „Special Brew“ nebo „Lorraine“ umístilo v britské hitparádě. Během svého působení se Bad Manners představili v několika televizních show, v té italské byli dokonce zakázaní. Od doby, kdy Bad Manners cestují po světě a baví své publikum na maximum, vydali jednu fantastickou nahrávku za druhou.Tvář kapely formuje zpěvák Douglas Trendle, který si nyní říká Buster Bloodvessel, dříve též zvaný Fatty. Ale nebuďte překvapení, až na pódiu neuvidíte toho kdysi kolosálního zpěváka. Dougles sice shodil váhu, hodně váhy, ale na ničem dalším kromě kil to rozhodně neubralo. Spíše naopak! Show Bad Manners je neskutečně živá a energická, nyní více, než kdy dřív. Kapela rozhodně patří mezi to nejlepší, co nám britská ska scéna nabízí!

Discoballs (CZ)

jsou osmičlenná hudební skupina založená v roce 2006 v Praze. Patří mezi přední české kapely, které našly zalíbení v druhé době. Velmi oblíbení jsou i v zahraničí. Během svého sedmiletého působení odehráli bezmála 500 koncertů v Česku a sousedních zemích. Často se vracejí do Německa, Polska, Slovinska či Rakouska. Na podzim 2010 absolvovali velmi úspěšné čtrnáctidenní turné po Balkánském poloostrově (hráli pak hlavně v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku). Zahráli si s hvězdami svého žánru jako jsou Reel Big Fish, Spitfire, The Valkyrians, Skarface, Spicy Roots, SKA-P,  Neville Staple (The Specials), The Toasters nebo Big D and the Kids Table.

Vstupenky: 270,- + poplatky/předprodej v Rock Café a síti Ticketstream / 320,- v místě

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com